Jeseník 28.6.2014

Vzpomínka na krásný výlet

 Nestálé počasí v posledním červnovém týdnu s výkyvnými teplotami se v sobotu 28. toho měsíce umoudřilo. Ranní sluníčko dávalo tušit pěkný letní den. Před osmou hodinou se trousili naši zpěváci a přátelé - turisti na určená místa odjezdu autobusu. Cestou přisedali další až k Litovli, kde byl konečný start k výjezdu směr Jeseníky. Mnozí cestou sledovali krajinu s nadějnou úrodou a upravenými městy i vesnicemi. Dalo by se říct, že „Zemský ráj to napohled“ v čase rozkvetlých lip.

S lehkostí se vyjelo serpentinami na Červenohorské sedlo a pokračovalo pěknou silnicí k cíli naší cesty. Na Grafenbergu - v lázních Jeseník už nás čekali naši hostitelé, členové pěveckého sboru Jesen Jeseník a uvedli do šatny umělců Kongresového sálu. Po odložení zavazadel nás provedli se zajímavým výkladem lázněmi. Při tom bylo krásně vidět panorama zalesněného pohoří i rozhlednu na Pradědu. Následoval oběd v nádherné lázeňské restauraci v sanatoriu Priessnitz, kde nás zvučným hlasem přivítal elegantně oděný pan František Surmík, (bývalý člen orchestru Gustava Broma), který i na odpoledním koncertu všechny přivítal a sólově jako host zazpíval v džezové skladbě se sborem Jesen. Po obědě byla chvíle volna k procházce lázněmi a čas na zkoušku.

Před 15. hodinou se scházeli lázeňští návštěvníci a téměř zaplnili krásný sál pro 250 diváků. Koncert začínal v 15 hodin vystoupením místního folklorního souboru Trnka; dále vystoupil kromě našeho sboru jesenický sbor Jesen a taneční country skupina. Naše vystoupení bylo rozděleno na tři části – v prvé to byly hanácké písně, ve druhé latinské s jihomoravskou písní v úpravě naší sbormistryně Mgr. Ivety Navrátilové a na závěr lidové písně zpívané spolu s domácími. Návštěvníci vše oceňovali potleskem.

Po koncertě nás hostitelé pozvali do klubu ve městě Jeseník na občerstvení, kde se opět společně zpívalo a stejně tak i cestou domů. První větší zájezd našeho obnoveného pěveckého sboru se všem líbil a zůstane natrvalo v naší paměti. -bv-

Webové stránky naší obce

http://www.prikazy.cz/

Pozvánka 22.3.2013

Spolupracujeme...

Několikrát jsme již společně vystupovali s Hanáckó mozekó z Litovle (adventní vystoupení 2012 a 2013, kácení májky 2013...).
V adventní době 2014 jsme uskutečnili opět společná vystoupení: v sobotu 29. listopadu v kapličce v Příkazích a v neděli 28.prosince v kostele sv. Marka v Litovli. 
Advent 2015 - společně jsme vystoupili 6. prosince na adventním koncertě ve Střeni.
Advent 2016 - společný adventní koncert v pátek 2. prosince v Příkazích.

Advent 2019 - v sobotu 14.12. adventní koncert v Husově sboru v Litovli.

14.10.2023 zaznělo v podání obou těles Cohenovo Aleluja s hanáckým textem Petra Lindušky. 

Hanácká mozeka Litovel