Aktuality


kvě 23

Hodnocení utkání Újezd u Uničova - Příkazy "A"

Datum konání: 22. 5. 2022 - 6. 6. 2022

Hodnocení utkání Újezd u Uničova – Áčko:

Nedělní odpoledne v konečně fotbalovém prostředí a další mistrovské utkání. Velké hřiště nám mělo byt výhodou, což se nestalo, protočili jsme sestavu a nachystali jsme mladé pušky v druhé části první půle, úmysl, rychleji dostupovat a napadat ve větší rychlosti vyšel jen zčásti. Vázla nám opět přechodová fáze, vždy v utkání nasekáme dost individuálních chyb, ať to je špatná rozehrávka, přihrávka, nesmyslná myšlenka přihrávky, špatné posouvání řad, hra hlavou je pro nás stále velká starost v soubojích. Bylo řečeno včera kýmsi z řad fanoušků hostů (Příkaz), slabý výkon náš. Netvrdím a nikdy jsem netvrdil, že budeme hrát Tiki -Taku a že budeme všechny přehrávat, jaro doceníme až později a i když jsme včera hráli ne dost povedený zápas, tak všichni hráči byli připraveni a šli a bojovali za 3 body až do konce. Za svým týmem stojím, takové zápasy bývají, ať děláte cokoliv takticky na hřišti, nejde to. Hra vázne, nepomůže ani střídání, ani taktické šachy. Nad včerejším utkáním visel jiný finanční mrak (rozhodčí), to se nepotvrdilo, rozhodčí v utkání ničím nikoho nepoškodil. Hra se přelévala z jedné šance do druhé u obou týmů, my jsme se snažili ovládnout hru kvalitou a napadáním, to se včera nevedlo, po nehezké akci vedeme 1:0. Hra by měla pokračovat v útočném módu, nicméně klesla oboustranně do průměru a oba týmy zahazovali své šance. Domácí vyrovnali skóre po naší individuální chybě ve stoperské dvojici. V kabině rozebíráme kritické situace, přichází impuls, ale na vliv druhé půle to nemělo tentokrát vliv. Naše kvalita v tomto utkání se nepohnula o moc dopředu, náznaky rychlých akcí zůstaly bez finální časti. Výsledek 1:1, máme bod, ale do spokojenosti daleko, penalty? Dnes prohra, moderátor v televizi byl řekl: „byl to remízový zápas“ ,bohužel musím souhlasit, máme před sebou 4 utkání a je třeba opět nastartovat tým a užít si zbytek jarní části. V tabulce jsme na lichotivé, až nečekané pozici, ale věřím, že celý tým chce více a příští utkání v Hodolanech je to pro nás výzva.

Tréňa


kvě 15

Hodnocení utkání Příkazy "A" - Blatec

Datum konání: 14. 5. 2022 - 20. 6. 2022

Hodnocení mistrovského utkání Příkazy „A“ – Blatec:

Letní počasí a 2. celek tabulky, motivace obrovská, porazit dalšího soupeře, papírového favorita. Po půlhodině utkání byl favorit zralý na knockout 3:0 minimálně, ale skutečný stav byl 1:1. Náš gól po krásné vykombinované akci, pak inkasujeme laciné, naivní góly, obdržené góly stejného charakteru (Je třeba rázně odstranit a ustálit obrannou čtveřici, v nejhorším případě dojde k vytvoření nové zónové obrany). Hra upadla do nepřesností, chybělo gólové řešení, nápad, zatlačit soupeře na polovinu (soupeř hrál první polovinu brejky na rychlého hráče a minimum kombinací). Do kabin vstupujeme za stavu 1:1. Kabina se otřásá, je mnoho připomínek k inkasovanému gólu, k předvedené hře, ale hecujeme to na plné obrátky. Hláška jako z filmu „rozkaz zněl jasně, musíme vyhrát a zlomit soupeře definitivně“! Část druhé půle máme územní převahu, šance přibývají, góly nepřichází. Vlastně přišel, ale opět po obrovské hrubce naší obrany do naší sítě. Místo jednoznačného utkání, kdy jen Bedřich (P. Bednář) měl 4 tutovky(věřím, že se gólově prosadí v dalším utkání a odčiní dnešní zmar,já mu věřím), opět vše překopat a systém přepnout. 3 hráči vystřídali, vše po našem tlaku klaplo, vyšlo střídání a přišlo vyrovnání. Tým má morální sílu, dokáže zvrátit nepříznivý výsledek, umí zareagovat a bojovat až do konce. A opět penaltové rozuzlení. Výsledek? Vyhráváme 3:2! Hráči nechali na hřišti vše, ne vždy to bude dokonalé, ale jedno vím, všichni bojují za tým až do konce zápasu. A resumé=33 bodů, velká pochvala týmu. Téma rozhodčí? Nepomohl, neublížil, nemastný, neslaný výkon. Stav našeho hřiště? Tráva perfektně připravená. A soupeř? Zklamání, 2.celek tabulky nám neukázal vůbec nic, nepřehrál nás, neukázal nám. proč je v tabulce tak vysoko. Příští týden budeme makat a utkání na venkovním hřišti se pokusíme bodově zvládnout. Jsme tým!

Treňa


kvě 12

5 otázek pro hráče - Michal Nevěřil

Datum konání: 12. 5. 2022 - 30. 6. 2022

1. Jak hodnotíš zápas s Pňovicemi?

Tento zápas bych hodnotil poměrně pozitivně. Zisk dvou bodů z venkovního utkání je pro nás přínosný. Škoda promarněného konce utkání.

 

2. Jak vnímáš svůj výkon v jarní části?

Vzhledem k tomu, že jsem v jarní části vystřídal více postů, tak jsem se na žádném pořádně nevyhrál, a proto si myslím, že moje výkony můžou být ještě lepší.

 

3. Jak se podle tebe mladší spoluhráči zapracovávají do týmu?

Zapracování mladších spoluhráčů probíhá velice úspěšně. Jsou aktivní, snaživí a zapojí se do kolektivu i mimo hřiště.

 

4. S kým si na hřišti nejvíc fotbalově rozumíš?

Každý zápas je to jiné, ale nemůžu říct, že bych si na hřišti s někým nerozuměl.

 

5. Jaké tipuješ postavení A i B týmu v tabulce na konci jarní části?

Doufám, že budou oba týmy atakovat co nejvyšší příčky v tabulce, protože si myslím, že dobré umístění si obě mužstva zaslouží.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť.


kvě 09

Hodnocení utkání Pňovice - Příkazy "A"

Datum konání: 8. 5. 2022 - 31. 5. 2022

Hodnocení mistrovského utkání Pňovice – Příkazy „A“:

Do utkání se nám nevrátil do sestavy žádný z marodů, a tak na pampeliškové louce, kde hřiště připomínaly jen dvě branky na každé straně, tvrdý povrch s vysokou trávou, byl fotbal kombinačně náročný. Opět vyběhla mladá sestava, začátek zápasu vyzněl pro nás vedením jedna nula, leč územní převaha byla po celý zápas na straně domácích. I tak jsme navýšili skóre na 2:0. Stejné chyby nás provází skoro každým zápasem, individuální chyby v pokutovém území, a do kabin jdeme za stavu 2:1. Nespokojenost s předvedenou hrou (slabá aktivita, vázla kombinace, osobní souboje na hraně). Pokyny byly důrazné, dostat se do hry, získávat pásmo, být častěji na polovině soupeře a udržet se v ohrožení branky. Po vystřídání 3 hráčů a přepnutí na 4-4-2 byl jasný cíl narušovat rozehrávky domácí obrany, odebírat míče v přechodové fázi. Po jedné z mnoha křídelních akcí jsme navýšili skóre na 3:1. (Téma rozhodčí, dnes prostě dobrý, konstantní výkon). Znovu konstatuji, že závěry utkání, kdy soupeř hraje vabank, nám nejdou. Bude to trvat, než se mladý tým naučí dohrávat zápasy takticky. Únava a nezkušenost se podepsaly na dvou opět individuálních akcích (kdy stačí včas hru přerušit soubojem ). Soupeř vyrovnal, zbytečně, naprosto vyhrané utkaní! Penalty rozhodly o vítězi a připsání dvou bodů v náš prospěch. Produktivita dobrá, předvedená hra nikoliv, dnes pochvala za bojovnost a zisk bodů. Věděli jsme, že adaptace mladých hráčů bude trvat déle, bojují, jsou přínosem, ty zkušenosti musí nabýt pravě v takto těžkých utkáních. Jsou zápasy, kdy hrajete líbivý fotbal a prohrajete, a jsou utkání jako v neděli, kdy je méně kombinací, ale zvládnete ho v produktivitě. Vždy nám chybí poslední krok, víme na čem pracovat.

Tréňa


kvě 05

5 otázek pro hráče - Kuba Urbášek

Datum konání: 1. 5. 2022 - 30. 6. 2022

1. Jak se cítíš po vítězném utkání proti Střelicím?

Tak po vítězném utkání je vždy dobrá nálada. A tím, že jsme se zachránili, ještě o to větší.

 

2. Jaké bylo podle tebe nedělní utkáni?

Zápas proti Střelicím byl fyzicky náročný z hlediska osobních soubojů. Soupeř hrál hodně do těla, takže hra byla o to těžší. Ale myslím si, že jsme to zvládli na výbornou. Až na ten zbytečný gól v závěru.

 

3. Je těžké naskočit z lavičky do rozehraného utkání?

Myslím, že naskočení do rozehraného zápasu je vždycky těžké z hlediska toho, než se hráč dostane do rytmu zápasu. Ale já šel na hřiště relativně brzo, takže to nebyl zas takový problém.

 

4. Jaká je atmosféra, když má už tým splněnou záchranu?

Za mě je od samého začátku atmosféra v týmu dobrá. To, že jsme se zachránili, je super, ale určitě budeme chtít přidat další výhry, ať sezóna dopadne ještě líp, než jsme čekali.

 

5. Jak ty se díváš na společný duch „A“ a „B“ týmu?

V Áčku i Béčku se sešla parádní parta kluků, všichni si rozumíme, a tím, že spolu ještě všichni trénujeme, tomu o to víc napomáháme.


kvě 02

Hodnocení utkání Příkazy "A" - Střelice

Datum konání: 1. 5. 2022 - 31. 5. 2022

Hodnocení nedělního mistrovského utkání:

Již v sobotu jsem avizoval, že i na nás došla řada a ze sestavy nám vypadávají hráči, zranění a marodka se navyšuje. Vše se ve fotbale stává a nikdo se nebude na nic vymlouvat. Právě v neděli dostali šanci od začátku utkání 80% mladí hráči, je naprosto jasné, že jen tyto ostré mistrovské utkání můžou naše naděje obrousit, obouchat v soubojích (jejich čas rozhodně přijde a tito hráči budou bojovat za klub, už teď zvýšili konkurenci na hřišti a v kabině) Bez problémů zapadli, jen tvrdé tréninkové jednotky a disciplína, úcta a respekt je posunou dál, později bude klub z těchto hráčů těžit. Věděli jsme, že výhra nás posune zas a zas kousek k bodům záchrany. Nebudu spokojen, až tomu tak bude a vysoké nároky budeme aplikovat do konce jarní soutěže. Soupeř přijel hrát fotbal, dle hráčů dokonce vyhrát, před utkáním jsem upozorňoval na situace, které nás trápí a kterých se je třeba vyvarovat. Ukazují se automatismy, návyky z tréninkového procesu, rychlá hra do stran, vysoké napadání, mnoho zakončení, osobní souboje, odebírání míčů, to vše si hráči vyslechli před utkáním. Chválím oba týmy, fotbal nahoru dolů, mini šance na obou stranách (opět zmínka o rozhodčím, slušný výkon, běžecký už nikoliv, hájil si své střední území, ale ač se soupeř stále rozčiloval, gestikuloval a protestoval, rozhodčí připomínal šachistu, kterého nemůže vyvést z míry vůbec nic - ani májka před hospodou, která čekala na vztyčení, tedy hodnotím výkon kladně). Gól přišel po našem tlaku, hra se urovnala, vyrovnala, ale opět nás potkalo vynucené střídání (stoper, už 2. koleno řeklo dost,střídání, přeskupení postů). Hra měla stále vysokou úroveň, soupeř po individuální akci po pravé straně vyrovnal, poločas tedy 1:1. V kabině bylo důrazně třeba upozornit na chyby v defenzivě, cesta za 3 body vede jedině tvrdou prací a bojovnosti, nasazením a produktivitě. Ihned nucené další střídání (žaludeční problémy) a opět vše překopat. Hra začala od podlahy, bohužel individuální chyby nás provázejí celé jaro, inkasovali jsme naprosto zbytečně, rychlá změna rozestavení, změna systému, nakopnout, povzbudit tým se vyplatilo. Už byli zas na hřišti jen borci z Příkaz a výsledek otočen na 4:2 (krásné góly, dobrá práce v ofenzivě, bojovnost u všech hráčů, nacvičené situace). Konec utkání jsme opět ubrali nohu z plynu a přišel zbytečný gól !!! Tým by měl po otočení utkání dohrát v klidu. Dnes pochvala všem za bojovnost a jít si pro 3 body, takto přesně se hraje o body pro diváky pro záchranu (klobouček a poděkování příkazským trávníkářům, výborně připravené hřiště). Jedeme dál, jedeme bojovat za dalšími 3 body.

Tréňa


dub 30

K nedělnímu utkání 1.5.

Datum konání: 30. 4. 2022 - 2. 5. 2022

Sport je jen sport a fotbal zvláště,na nedělní mistrovské utkání půjdeme bez 3 hračů. Jarda Spurný má bolesti v páteřní oblasti, čerstvě Hanzi Utíkal natažený dvouhlavý stehenní sval (Hamstring) a včera Bella (Vojta Zbořil) natažený kolenní postranní vaz = měsíc mimo. Proč o tom píšu? Každý hráč je důležitý pro tým a každý má svůj přínos pro tým a pro klub, proto přeji rychlé uzdravení a jste vždy a vždy budete v týmu a v neděli se popereme i za Vás !!! ????Treňa


dub 24

4 otázky pro hráče A týmu - Petr Suchomel

Datum konání: 23. 4. 2022 - 30. 6. 2022

1. Jak vidíš vstup do jarní části sezóny?

Výsledkově dobrý, ale herně máme pořád co zlepšovat. Ale myslím,že máme hodně mladých hráčů, kteří půjdou herně nahoru.

 

2. Jak by jsi sám ohodnotil svůj výkon v jarních utkáních?

Nerad bych hodnotil sám sebe, od toho je trenér, který mi věří a doufám, že i hráči! když funguje celý tým, je to jednodušší a těžké zápasy nás teprve čekají. Když týmu pomůžu,budu rád.

 

3. Očima brankaře, jak se změnily výkony týmu oproti podzimu?

Za Áčko jsem na podzim nechytal, takže nemůžu srovnávat, ale pod novým trenérem tým šlape. Kluci makají v tréninku a v zápasech je to znát.

 

4. Týmový duch A i B týmu, je znát na atmosféře mistrovských utkání obou celků?

Já myslím, že stoprocentně a zásluhu na tom mají oba trenéři! Neřeší se A-B, řeší se parta a ta je skvělá!A chtěl bych poděkovat všem těm, kteří nám pomáhají a fandí. Díky.


dub 24

Hodnocení utkání Přáslavice - Příkazy "A"

Datum konání: 23. 4. 2022 - 20. 6. 2022

Hodnocení utkání Přáslavice – Příkazy „A“:

V sobotním mistrovském utkání bojovali o body 4.v tabulce s 8., oba týmy v jarní části ještě neprohráli. Náš tým se pečlivě připravoval na toto utkáni. 3.utkání venku a opět jsme našli hřiště v zoufalém stavu, vysoká tráva, kde roste vše, jen ne fotbalový trávník, podložka tvrdá jak beton, parodox je, že ihned po utkání začali zavlažovat, ale podmínky stejné pro oba týmy. Odjížděli jsme bez tří zraněných hráčů, mladí hráči naskočili do základní sestavy a vedli si dobře. Hra soupeře mě zklamala, kombinační hru vyměnili za nakopávání za naši obranu, bylo zřejmé, že tato taktika nám dělá dlouhodobě problémy, nedaří se nám uhrávat vzdušné souboje, osobní souboje pak ztrácí kvalitu. Úvod utkání a nedostoupení hráče, nedůraz s koncentrací na zadní tyči a prohrávali jsme,(v hodnocení vždy dávám prostor rozhodčím, opět hlavni nezklamal, svůj respekt si vyložil zcela jinak, nepřesnosti, zastavování hry, onu tíhu důležitého utkání a tlak jsem vzal na sebe a oprávněně jsem dostal žlutou kartu, byl to záměr, hráči se měli věnovat jen hře samotné). Gól a vyrovnání stavu? Omyl, mladý rozhodčí na lajně se zhlédl v řízení utkání evropské ligy a viděl to, co na stadiónu nikdo. Gól neuznán. V dalším dějství chyba v bránění 1+1, neuhráni míče do bezpečí a prohráváme dva nula, tady bych se zastavil, oba týmy hrály vyrovnané utkání, ale za chyby se platí, varoval jsem před produktivitou soupeře, vystřídali jsme a riskovali premiéru v „A" týmu mladého hráče na post ofenzivního středního záložníka. Už nebylo kam couvnout, hráči začali ještě více napadat, vysoký press přinesl ovoce do poločasu vyrovnání (nepočítám 100% šance a výsledek mohl být 3:1). Do kabin zaslouženě alespoň vyrovnání, v poločase jsme se rozhodli pokračovat v tlaku v pressu a vyhrát toto utkání. Soupeř pokračoval přes levou stranu, vysoké míče nám dělaly opět problémy, nedostávali jme se do potřebného tlaku, press upadal, střed hřiště jsme začali ztrácet, ale i přesto jsme si vypracovali dvě tutovky. Bohužel nedáš – dostaneš - opět chyba v dostoupení okolo pokutového území a na zadní, nekoncentrace a místo našeho vedeni jsme inkasovali. Vrátil bych se do první půle, za stavu 2:0 nás vyrovnání a jiné naše gólovky připravily o spoustu sil, ty poté v konci utkáni už chyběly, prostřídali jsme, upravili rozestavení, na vyrovnání a zvracení výsledků už to nestačilo. První prohra, ale se ctí!!! Musím pochválit celý tým za morální vlastnosti. Za vše hovoří vyjádření trenéra domácích: „Jste jediný tým, který nás dokázal přehrát, trenére máte mladý výborný tým.“ Toto ocenění patří týmu jak „A", tak i „B" celku a trenérovi „B"týmu a hlavně Kači a vedoucímu našeho týmu. Sázka na kompletní překopání týmu, mladí odchovanci ukazují, že nastal jejich čas, změnila se filozofie obou týmu a cíl je jasný - zachránit se, hrát fotbal pro diváky. Jsme malý fotbalový klub, ale jeden TÝM !

Tréňa


dub 19

Hodnocení utkání Příkazy "A" - Bohuňovice "B"

Datum konání: 16. 4. 2022

Hodnocení sobotního utkání:

Zisk tři bodů byl týmový jediný cíl, soupeře jsme nepodcenili a důkladně jsme se na domácí utkání připravili. Soupeř hýřil aktivitou, mladí hráči mě překvapili, hráli s námi fotbal, nenakopávali, nebránili a celé utkání se snažili o kombinační hru plnou přihrávek. Dobře se posunovali na ploše. Náš tým začíná mit buldočí povahu, od první minuty jsme napadali soupeřovu rozehrávku, byli jsme včas u míče a houževnatě jsme se tlačili do zakončení. A hned výborná nacvičená standardní situace a gól, hru jsme uklidnili a navýšili skóre po krásné křídelní přihravce. V každém utkání se objeví indviduální chyby, malá koncentrace při rohu soupeře a nedostoupení. Inkasovali jsme zbytečně, gól do naší sítě neměl vliv na výsledek utkání, v druhé půlce opět dostali možnost mladí hráči (chybi klid v koncové finální situaci). Góly ale časem přijdou. Druhé polovině zápasu chybělo jediné - produktivita, dostávali jsme se do brankových příležitostí, ale bez efektivity. Výsledek mohl být podstatně výraznější, v utkání se objevily nepřesnosti, ztráty míče, nepřesná přihrávka, to by příští týden nestačilo a jistě by nás soupeř potrestal, ale pochvala je pro tým na místě. Dnes máme 26 bodů a 4 body nám chybí na záchranu. Věřím týmu!

TreňaNávštěvnost stránek

040604