Aktuality


čen 27

Hodnocení Příkazy "A" - Čevenka

Datum konání: 26. 6. 2022 - 30. 6. 2022

Posledni domácí utkání:Je tady posledni mistr.zápas,zápas který nás muže posunout v tabulce až na šeste místo(nakonec krásné 7.místo)Teplota vysoká,slunce hřeje jak na Rovníku,náš tým v pátek večer měl soustředění na ono utkaní ,soustředění splnilo učel,bylo cítit že jde o poslední utkání,hra se přelévala z jedné poloviny na druhou,šance gólové na obou stranách,nakonec produktivitě velí jeden muž Dinner,zahájí svou střeleckou exhibici,soupeř hraje dobře ,nám vázne opět přechodová fáze ale bojujeme jako jeden muž s počasím s únavou ,vše jsme zvládli,utkaní jsme vyhrali 4:1.zaslouženě,celé jaro jsme tvrdě pracovali a poděkování patří hráčům za přistup a všem kteří vytvářejí podmínky k fotbalu ,Kačka ,nabízí dokonalý servis ,za to ji moc děkuji Tréňa


čen 21

5 otázek pro trenéra "B" mužstva - Jiří Peřina

Datum konání: 21. 6. 2022 - 30. 6. 2022

  1. Jak bys ohodnotil jarní část svého „B“ mužstva?

Před zahájením jarní části sezóny jsem prohlásil, že našim cílem je umístění do 3. místa v tabulce. Před posledním utkáním sezóny jsme na druhém místě a díky solidnímu náskoku 9 bodů na třetího už nás nikdo nemůže přeskočit. Navíc s obdrženými 35 brankami jsme nejlépe bránícím mužstvem v soutěži. Takže s umístěním spokojenost. Samozřejmě jsem pořád ještě neskousl totální „výbuch“ v domácím zápase proti Drahanovicím.

  1. Jak bys zhodnotil své působení u Béčka za celou sezónu?

Mužstvo jsem převzal v červenci 2021 necelý měsíc před zahájením podzimní části sezóny. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy předtím netrénoval žádné mužstvo dospělých, měl jsem z toho trochu obavy. Výhodou bylo, že jsem znal mladé kluky, které jsem trénoval v mládežnických kategoriích. V předchozí otázce jsem hodnotil umístění mužstva. Našim hlavním cílem není umístění v tabulce, ale zapracovávat mladé hráče v dorosteneckém věku do základní sestavy a pracovat s nimi tak, aby se stali brzy posilami „A“ týmu. Účelem „B“ týmu je také umožnit hráčům, kteří se vrací na hřiště po dlouhodobém zranění nebo kterým se zrovna nedaří, aby se vrátili co nejdříve do optimální formy. To si myslím, že se nám docela dařilo.

  1. Jak se Ti pracuje s hráči? Co by mohli zlepšit nebo naopak v čem ubrat?

Jsem rád, že mužstvo je složené především z místních hráčů, kteří mají mezi sebou výbornou partu. Za mě je to základ budoucího úspěchu. Učím se pracovat s nestabilitou kádru, v jarní části se protočilo v našich sestavách celkem 30 hráčů. Kolikrát se dozvím až den před utkáním, které hráče budu mít k dispozici. Ale to už je holt úděl „Béčka“. Někteří hráči by mohli zlepšit tréninkovou morálku a také životosprávu před mistrovskými zápasy.

  1. Jaká je spolupráce s trenérem „A“ mužstva?

S trenérem „A“ mužstva se mi spolupracuje výborně. Vždycky si dokážeme vyhovět. Je to odborník na svém místě, hodně se od něho učím. Budu rád, když u „A“ týmu vydrží co nejdéle. Líbí se mi na něm, že je na hráče náročný, ale na druhou stranu je spravedlivý a je s ním legrace. Rád si počtu jeho pozápasové reporty a velmi si cením toho, že i v případě porážky se za hráče postaví a věří jim.

  1. Jsi spokojen s návštěvností tvého týmu na domácích a venkovních zápasech?

Za mě s návštěvností na domácích zápasech úplně spokojený nejsem. Abychom ji zvedli, musíme předvádět atraktivní líbivý fotbal. Cením si fanoušků, kteří při nás stojí i v období, kdy se nám nedaří. Naopak mi vadí neustálá kritika od některých fanoušků, kteří byli zvyklí na doby, kdy se v Příkazích hrála 1.A třída. Ty bych poprosil o trpělivost. Máme mladý kádr, který teprve sbírá zkušenosti. Co se týče venkovních zápasů, jsem rád, že nám pravidelně jezdili fandit kromě fanoušků i hráči „A“ týmu. Jsem rád, že týmy „A“ i „B“ jsou vzájemně propojené, pomáhají si a fungují jako jeden celek.


čen 21

5 otázek pro hráče - Michal Večeřa

Datum konání: 21. 6. 2022 - 30. 6. 2022

1. Jak hodnotíš zápas v Hlubočkách?

Zápas jsme vyhráli, takže hodnotit můžu kladně. Soupeř byl fotbalovější, držel míč a hrozil hlavně po krajíc,h kde měli rychlé záložníky. Nám vyhovovalo, že se obránci vytahovali hodně dopředu a mohli jsme využívat brejky, které jsme proměnili. Bylo tam i spoustu dalších brejků, ale chyběla finální přihrávka. Ale 3 body jsme si odvezli.

2. Jak bys ohodnotil celou jarní část?

Jarní část jsme rozehráli velmi dobře. Získali jsme potřebné body pro klid do dalších zápasu. Možná ten klid nám potom ublížil, do druhé části sezóny, kde jsme skládali sestavu, kdo mohl, tak jel hrát, ale kluci, kteří nastupovali, hráli dobře. Obzvláště bych vyzdvihl mladé hráče.

3. Co tvé osobní výkony, jsi spokojený s posledním půlrokem?

Mé výkony by mohly být lepší, ale snad jsem týmu pomohl góly. Každý, kdo hodnotí sám sebe, musí být trochu kritický.

4. V neděli jsi jel pomoci béčku do Jívové, na jakém postu jsi hrál a jak se ti dařilo?

V neděli jsem jel s klukama do Jívové a prakticky celou sezónu jsem otravoval trenéra Bečka, jestli bych si mohl někdy zachytat a naskytla se možnost jet chytat, tak jsem na tuto výzvu kývl. Vždy mě bavilo si zachytat jak malou, tak velkou kopanou. S výkonem v zápase je to trochu horší. Moc střel na mě nešlo a bohužel přišla i fatální chyba na 2:2. Snad jsem to potom odčinil chycenou penaltou v rozstřelu. Ale určitě bych si ještě někdy zachytal.

5. Tvé fotbalové plány pro nadcházející sezónu?

Plány na další sezónu nemám. Určitě budu pokračovat dál v Příkazích a snad by se mohlo hrát o co nejvyšší umístění. Mužstvo na to určitě má. Máme mladý tým, který muže něco dokázat.


čen 19

Hodnocení utkání Hlubočky "B" - Příkazy "A"

Datum konání: 18. 6. 2022 - 30. 6. 2022

Sobotní odpoledne, kdy pobyt u vody by byl vyhrou, i tak nás naši fandové přijeli povzbudit k poslednímu venkovnímu utkání. Kromě ostrého slunce nás čekal konečně výborně připravený pažit, světu div se, i těsně před hvizdem hlavního arbitra se zavlažovalo! Sestavu jsem opět namíchal jako barman u Piňa Colady. Dnešní taktické pokyny jsme směřovali k pečlivé defenzívě a k trpělivosti, neotevírat hru a krajní prostory, zapojovat defenzivního záložníka v těžišti hry (tento záměr se nám nedařilo zapojit do hry a do kvality, střídání bylo nutnosti). Křídelní hráči dostali pokyn hrát více 1+1a chodit do finální části. Od první minuty bylo jasné, že opět procenta v držení míče budou na straně domácích.Taktická stránka odebírat vysoko míče a zaujmout finální kontr a probudit střelce, tak se stalo, Dinner probudil pravou kopačku a vedeme! Vedli jsme celé utkaní, celý zapás jsme hrali systém takzvaně "NA KUKAČKU" (domácí tým tvořil, my dávali góly), takže lekce z produktivity, v závěru jsme začali ztrácet herní pásmo. Únava se ozvala, nicméně utkání jsme vyhráli 2:4. Sázku s Bedřichem, že dá konečne gól, jsem vyhrál JÁ, Bedřich nedal a o co šlo?? Pokud dá gól, Já požiji alkoholické nápoje, pro tým vše. Pochvala celému týmu za morál, výhru a bojovnost, je jisté, že horší než 8.misto nás nemine a může být líp? Dobrá práce všech hráčů A i B, trenérovi "B", prostě všem !Tréňa


čen 13

Hodnocení Příkazy "A" - Hodolany

Datum konání: 5. 6. 2022 - 25. 6. 2022

Hodnocení utkání Hodolany:

Domácí tým, již zaslouženě postupující, nás přivítal v krásném počasí, na stadionu, kde se prišlo podivat 500 fanoušku, aby společně oslavili nejen postup, ale výročí vzniku. Pro mnohé naše hráče, ale spíš pro všechny, kteří nastoupili, to byla premiéra zahrát si před takovou diváckou kulisou, která hnala od první minuty domácí za výhrou. Nejeli jsme jako poražený tým, v kabině byl cítit bojovný duch a mladí hráči nastoupili bez respektu. Pravda procentuálně v držení míče to bylo 60/40%. Co utkání rozhodlo?? Naše klasické chyby, které ne a ne odstranit. V každém utkání si někdo z hráčů neodpustí individuální chybu a soupeř nám dává lekci z produktivity.(mé poznání ze souteže? V týmu, kde působí hráči, kteří zkusili vyšší soutěže o dvě nebo tři třídy, je to znát a tabulka nelže) My v těchto utkáních zaostaváme ve fotbalovosti a v idividuálni technické stránce. My víme, co máme hrát, ale pak rozhoduje jediná činnost "PROVEDENÍ''.  Utkání jsme dokázali bojovnosti zdramatizovat a jsem přesvědčen že za stavu 3:2 by jsme stav vyrovnali. Naše pasáž měla kvalitu, šance dokonce gólová, kdy Orlowski z dvou metrů přestřelil bránu, buď my nebo domácí už je to vabank, opět individuální komunikační chyba a prohráváme 4:2. Bojujeme za hlasu našich fanoušků až dokonce, domáci vyhráli zaslouženě, ale my nehráli druhé housle. Náš tým bojoval, vzdoroval, měli jsme dobré pasáže i produktivity, rozhodly naše chyby a kvalita domácích hračů. Naši mladí hráči nezklamali a toto je ta cesta, ve které se musí pokracovat, ať u týmu budu pokračovat já nebo jiný trenér. Po zápase jsem byl na mé hráče i přes prohru hrdý. Jedeme dál konec je až za tři týdny čeká nás spousta prace Treňa


čen 12

Hodnocení utkání Příkazy "A" - Lužice

Datum konání: 11. 6. 2022 - 30. 6. 2022

Za krásného letního počasí, kdy si diváci našli cestu na místní stadion San Siro a očekávali dobrý výkon za 3 body. Místo toho si odnesli alespoň opálené tváře. Výsledkově i fotbalově jsme zklamali. Dnes hráli úplně všichni, kdo měl nohy a ruce. Bohužel fotbalovost si nejde natřít na chleba, fotbalovost nejde opít rohlíkem! Dnes byl v utkaní rozdíl právě ve fotbalovosti. Gratuluji hostujicímu týmu k vítězství a předvedenému výkonu, zaslouženě dnes u nás vyhrál. Nemůžu našemu týmu vytknout bojovnost, touhu vyhrát, ale to nestačí, fotbalově jsme nebyli konkurenceschopný tým. Určití hrači, bez urážky, maji své sportovní stropy a druhá skupina hráčů, bych nečekal tak slabý výkon. Je třeba hrát až do konce soutěže, né se uspokojit s tím, že úkol byl splněn (tedy záchrana). Spousta věcí by se měla změnit, pokud chceme atakovat výší příčky. Cestu a chyby je vždy třeba hledat nejdřiv u sebe. Tedy prohra 0:2 je plně zasloužená, jen práce v tréninku a přípravě a vhodné doplnění týmu může přinést zase radost z fotbalu. Na dnešek je třeba rychle zapomenout a jít dál.
Treňa
 
 

kvě 25

5 otázek pro hráče - Pavel Prázdný

Datum konání: 25. 5. 2022 - 30. 6. 2022

1. Jak hodnotíš zápas v Újezdu?

Výsledek hodnotím dobře, každý bod z venkovního hřiště se počítá. Mrzí mě, že jsem neproměnil některou z šancí, mohl jsem přispět k vítězství.

 

2. Jak vnímáš svou pozici v A týmu, za který jsi začal v jarních kolech nastupovat?

Jsem rád, že mi Tréňa dal šanci a dostávám více prostoru, než jsem očekával. Doufám, že jsem pro tým přínosem, i když nemám tolik zkušeností jak ostatní spoluhráči.

 

3. Jak hodnotíš svoje výkony v jarních utkáních?

Jsou to moje první zápasy za áčko a snažím se toho moc nepokazit. Jak jsem uvedl, chybí mi zkušenosti, takže je spousta věcí, které je možné zlepšovat, například více klidu v zakončení.

 

4. Řekni nám, jaký další sport děláš a jak ho lze skloubit s fotbalem?

Od dětství hraji vedle fotbalu i stolní tenis. Během sezóny je často obtížné skloubit termíny utkání. Protože preferuji pinec, tak až na jaře mám více času na fotbal.

 

5. Co bys vzkázal fanouškům příkazského klubu?

Jsem rád za podporu na domácích i venkovních utkáních. Patří jim velký dík.


kvě 23

Hodnocení utkání Újezd u Uničova - Příkazy "A"

Datum konání: 22. 5. 2022 - 6. 6. 2022

Hodnocení utkání Újezd u Uničova – Áčko:

Nedělní odpoledne v konečně fotbalovém prostředí a další mistrovské utkání. Velké hřiště nám mělo byt výhodou, což se nestalo, protočili jsme sestavu a nachystali jsme mladé pušky v druhé části první půle, úmysl, rychleji dostupovat a napadat ve větší rychlosti vyšel jen zčásti. Vázla nám opět přechodová fáze, vždy v utkání nasekáme dost individuálních chyb, ať to je špatná rozehrávka, přihrávka, nesmyslná myšlenka přihrávky, špatné posouvání řad, hra hlavou je pro nás stále velká starost v soubojích. Bylo řečeno včera kýmsi z řad fanoušků hostů (Příkaz), slabý výkon náš. Netvrdím a nikdy jsem netvrdil, že budeme hrát Tiki -Taku a že budeme všechny přehrávat, jaro doceníme až později a i když jsme včera hráli ne dost povedený zápas, tak všichni hráči byli připraveni a šli a bojovali za 3 body až do konce. Za svým týmem stojím, takové zápasy bývají, ať děláte cokoliv takticky na hřišti, nejde to. Hra vázne, nepomůže ani střídání, ani taktické šachy. Nad včerejším utkáním visel jiný finanční mrak (rozhodčí), to se nepotvrdilo, rozhodčí v utkání ničím nikoho nepoškodil. Hra se přelévala z jedné šance do druhé u obou týmů, my jsme se snažili ovládnout hru kvalitou a napadáním, to se včera nevedlo, po nehezké akci vedeme 1:0. Hra by měla pokračovat v útočném módu, nicméně klesla oboustranně do průměru a oba týmy zahazovali své šance. Domácí vyrovnali skóre po naší individuální chybě ve stoperské dvojici. V kabině rozebíráme kritické situace, přichází impuls, ale na vliv druhé půle to nemělo tentokrát vliv. Naše kvalita v tomto utkání se nepohnula o moc dopředu, náznaky rychlých akcí zůstaly bez finální časti. Výsledek 1:1, máme bod, ale do spokojenosti daleko, penalty? Dnes prohra, moderátor v televizi byl řekl: „byl to remízový zápas“ ,bohužel musím souhlasit, máme před sebou 4 utkání a je třeba opět nastartovat tým a užít si zbytek jarní části. V tabulce jsme na lichotivé, až nečekané pozici, ale věřím, že celý tým chce více a příští utkání v Hodolanech je to pro nás výzva.

Tréňa


kvě 15

Hodnocení utkání Příkazy "A" - Blatec

Datum konání: 14. 5. 2022 - 20. 6. 2022

Hodnocení mistrovského utkání Příkazy „A“ – Blatec:

Letní počasí a 2. celek tabulky, motivace obrovská, porazit dalšího soupeře, papírového favorita. Po půlhodině utkání byl favorit zralý na knockout 3:0 minimálně, ale skutečný stav byl 1:1. Náš gól po krásné vykombinované akci, pak inkasujeme laciné, naivní góly, obdržené góly stejného charakteru (Je třeba rázně odstranit a ustálit obrannou čtveřici, v nejhorším případě dojde k vytvoření nové zónové obrany). Hra upadla do nepřesností, chybělo gólové řešení, nápad, zatlačit soupeře na polovinu (soupeř hrál první polovinu brejky na rychlého hráče a minimum kombinací). Do kabin vstupujeme za stavu 1:1. Kabina se otřásá, je mnoho připomínek k inkasovanému gólu, k předvedené hře, ale hecujeme to na plné obrátky. Hláška jako z filmu „rozkaz zněl jasně, musíme vyhrát a zlomit soupeře definitivně“! Část druhé půle máme územní převahu, šance přibývají, góly nepřichází. Vlastně přišel, ale opět po obrovské hrubce naší obrany do naší sítě. Místo jednoznačného utkání, kdy jen Bedřich (P. Bednář) měl 4 tutovky(věřím, že se gólově prosadí v dalším utkání a odčiní dnešní zmar,já mu věřím), opět vše překopat a systém přepnout. 3 hráči vystřídali, vše po našem tlaku klaplo, vyšlo střídání a přišlo vyrovnání. Tým má morální sílu, dokáže zvrátit nepříznivý výsledek, umí zareagovat a bojovat až do konce. A opět penaltové rozuzlení. Výsledek? Vyhráváme 3:2! Hráči nechali na hřišti vše, ne vždy to bude dokonalé, ale jedno vím, všichni bojují za tým až do konce zápasu. A resumé=33 bodů, velká pochvala týmu. Téma rozhodčí? Nepomohl, neublížil, nemastný, neslaný výkon. Stav našeho hřiště? Tráva perfektně připravená. A soupeř? Zklamání, 2.celek tabulky nám neukázal vůbec nic, nepřehrál nás, neukázal nám. proč je v tabulce tak vysoko. Příští týden budeme makat a utkání na venkovním hřišti se pokusíme bodově zvládnout. Jsme tým!

Treňa


kvě 12

5 otázek pro hráče - Michal Nevěřil

Datum konání: 12. 5. 2022 - 30. 6. 2022

1. Jak hodnotíš zápas s Pňovicemi?

Tento zápas bych hodnotil poměrně pozitivně. Zisk dvou bodů z venkovního utkání je pro nás přínosný. Škoda promarněného konce utkání.

 

2. Jak vnímáš svůj výkon v jarní části?

Vzhledem k tomu, že jsem v jarní části vystřídal více postů, tak jsem se na žádném pořádně nevyhrál, a proto si myslím, že moje výkony můžou být ještě lepší.

 

3. Jak se podle tebe mladší spoluhráči zapracovávají do týmu?

Zapracování mladších spoluhráčů probíhá velice úspěšně. Jsou aktivní, snaživí a zapojí se do kolektivu i mimo hřiště.

 

4. S kým si na hřišti nejvíc fotbalově rozumíš?

Každý zápas je to jiné, ale nemůžu říct, že bych si na hřišti s někým nerozuměl.

 

5. Jaké tipuješ postavení A i B týmu v tabulce na konci jarní části?

Doufám, že budou oba týmy atakovat co nejvyšší příčky v tabulce, protože si myslím, že dobré umístění si obě mužstva zaslouží.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť.