Aktuality


zář 29

Hodnocení utkání Příkazy "A" - Přáslavice

Datum konání: 29. 9. 2022 - 5. 10. 2022

Hodnocení utkání Áčko – Přáslavice: V den státního svátku svatého Václava hrajeme po úspěšné sobotě vložený zápas, a to soupeř velice kvalitní, soupeř, kde jsou hráči technicky zdatní, středního věku, co prohrávají minimálně. Je to konfrontace mládí proti zkušenosti, nebudu a nechci se vymlouvat na rozhodčí, na terén a už vůbec nebudu psát, CO KDYBY! Vždy je to o tom, kolik chyb, ať individuálních nebo týmových uděláte, vždy je to o tom co ti soupeř dovolí. Bojová nálada v kabině, taktické pokyny zdůrazněny, není jediného hráče, který v utkání neodevzdá vše, jedna věc je bojovnost a druhá předvedená kvalita. Určitě byl záměr udržet na hřišti hráče muší váhy, vzhledem k terénu, prohráli jsme 3:4. Hráči podali bojovný výkon, kdy jsme byli hostům důstojný soupeř, dovolím si tvrdit, že proměnit gólovky a neinkasovat naprosto laciné branky, můžeme slavit 3 body, nestalo se. Soupeř udělal méně chyb než my a byl produktivní a proto vyhráli, vyrovnaná partie, kdy jsme měli určité pasáže vice ze hry, nestačilo to, jdeme krok po kroku a dnes použiji 3 motivační citáty 1) Jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede.-Arthur C.Clarke. Co je třeba připomenout, fakta z utkání: soupeř nás nepřehrál- fyzicky jsme utkání zvládli nadstandardně - dokážeme soupeře zatlačit k pokutovému území, vypracujeme si brankové příležitosti, začínáme být produktivní, hráči stěžejní. Přáslavice se po utkání pochvalně vyjádřili o kvalitě našeho týmu a sami řekli, že vše chce čas, takto nás nikdo zatím nedostal pod tlak, je to jeden z názorů. Můžu dnes vytýkat individuální chyby, můžu mýt hlavy za špatné defenzivní řešení, za špatnou ofenzivní činnost a produktivitu, NE, dnes to neudělám, jsem dnes na své hráče hrdý, jaký progres udělali, jakou práci dnes předvedli. ANO, prohráli jsme, prohry jsou cesta k vítězstvím. Citát č.2 ) Můžete mít buď výmluvy nebo výsledky. Nikdy ne obojí. Arnold Schwarzenegger. Rád bych poděkoval fanouškům za přízeň a podporu, někdy vnímám kritiku na hráče. Já za svými hráči stojím a vždy budu stát na jejich straně, ale chápu, že na kritiku mají plné právo, dnes je nastaven týmový duch a hráči si uvědomují, že vždy není jen úspěch. Budeme makat dál, umíme pojmenovat chyby, půjdeme do dalších utkání, odhodlání opakovat výkon, bojovnost porazit dalšího soupeře. ukončím to citátem č. 3) "Svět patří těm ,co se neposerou." -Charles Bukowski.

Treňa


zář 26

Hodnocení utkání Příkazy "A" - Hlubočky "B"

Datum konání: 26. 9. 2022 - 3. 10. 2022

Hodnocení utkání Áčko – Hlubočky „B“:
Další mistrovské utkání v domácím prostředí, ve vzduchu byla cítit touha po 3 bodech, večerní vinobraní a chuť burčáku. Na soupeře jsme byli jako tým připraveni, po fyzické i taktické stránce, hráči dostali informace o soupeři, s respektem ke každému týmu, v sestavě dochází k minimálním změnám. Automatismy fungují, pokyny zněly jasně, od první minuty vyvinout tlak na soupeře, repressing, držet se na míči, zlepšit přechodovou fázi, osobní souboje, zapojit krajní hráče, vyvarovat se chyb v defenzivě, v systému 4-2-3-1 zavírat střed hřiště. Daří se nám tlačit soupeře přes náběhové hráče, důležitou složkou v naši hře je čisté odebíraní míčů v přechodové fázi Hluboček. Ujímáme se vedení, začínají se objevovat a projevovat brankové příležitosti, na kterých už pracujeme rok, individuálně v utkání dominujeme, v okresním přeboru chyby byly a budou, i my si vybíráme tu svou a hráči ve špatném defenzivním postavení a nedůrazu inkasují zbytečný vyrovnávací gól. Náš tým nemá problém se vrátit do zápasu, hráči plní taktický plán a po mnoha 100% šancích zvyšujeme vedení. Dalším střelcem branky Béďa, v úzkém kruhu Bedřich známý taky jako vyhledávaný stavitel rodinných domů, po vstřelení branky se rozbíhá, sprintuje v rychlosti Bolta a po 100m, kdy ani diváci, ani hráči, ani realizační tým neví, co se děje, zda je to nějaká nová oslava gólu, ne! Přichází nevídaná událost, (kterou já jsem za své trenérské působení ještě nezažil) Bedřich přebírá krabičku, ač značně zadýchaný kleká před svou milou a přichází krásná a dojemná chvíle před zraky všech a požádá svou dívku o ruku, prstýnek se třpytí až v Nákle. Všichni slyšíme „ANO“, toto je život, jsou chvíle a činy, které jsou víc než fotbal, je to nejvíce, vyznat své budoucí manželce lásku, tady smekám a přeji jim vše dobré a krásné v životě.
Už první půle ukázala, že domácí tým bude nadále obléhat hostující polovinu hřiště a budou se tlačit do gólového navýšení skóre, přestávka není jen o doplnění rychlých cukrů, v podobě banánu a čokolády, opět hlasovou a důraznou rétorikou nabádám hráče k odstranění zbytečných zrát míče, zlepšení volby přihrávek, mít trpělivost v koncovce, dál se tlačit křídelním prostorem, důraz a zdravá agresivita hráče dovede k večerní oslavě vína a ke klidné neděli. Rozhodčí nám zdůrazňuje, že je v redukční dietě a že úbytek na váze je přece vidět, ale k většímu pohybu na hřišti to nevedlo, čekal jsem, že bude blíž k zákrokům a že chůzi vymění za běh, nestalo se tak, z 30m píská penaltu,budiž, na náš výkon to nemělo žádný vliv, šli jsme hladově po další a 4.výhře v řadě. Poté přišla gólová smršť, opět kolem 65. minuty dominujeme fyzicky, kde týmy odpadávají, my začínáme ještě přidávat, zapínáme turbo a krásné akce přináší zasloužený výsledek, v dějinách fotbalu v Příkazích ojedinělý, tady je na místě si zdůraznit určité důležité zjištění a konstatování: 1)Již máme své DNA 2)tým má svou vnitřní a herní a fyzickou sílu 3) proměna celého týmu „A" začíná mít svou tvář, tvář mladého týmu, který bude mít vždy respekt před soupeřem, tým která ví už dnes, že tvrdá tréninková práce přináší ovoce, nejsme lídr soutěže, jsme tým, který bude vždy bojovat za klub, za obec a je jisté, že cestu kterou jsem začal, není zdaleka u konce, čeka nás spousta práce, spousta proher a právě prohry jsou motivaci za další touhou makat a užívat si více vítězství. Hledal jsem přirovnání sobotního výsledku a našel: 11:2 byla výhra ve florbalu ve Finsku, 11:2 byla výhra v pozemním hokeji v Indonesií a poslední, co jsem našel za sobotu byla výhra 11:2 ve vodním pólu v Rumunsku, toť vše a no pak jsme tedy MY! Děkuji hráčům za přístup v utkání a za práci, která vedla ke 3 bodům. Je další týden, euforie vyprchá a ve středu nás čeká další match a to těžký soupeř, soubojové tvrdé utkání, ve středu nepůjde o skóre, ale o boj a doufám fair play zápas.
Tréňa

zář 18

Hodnocení utkání Újezd- Příkazy "A"

Datum konání: 18. 9. 2022 - 25. 9. 2022

Hodnocení utkání Újezd – Áčko:

Sobotní mistrovské utkání se odehrálo na náhradním hřišti, malebný fotbalový stánek, který by nenamaloval ani Josef Lada, čekal nás plný dům asi 25 diváků, poklidná atmosféra, kterou narušila jen dcera Sterlinga na prolézačce :-) Dvě výhry po sobě a zápas venku, přesto jsme si přijeli pro 3 body, měli jsme 3 absence v sestavě, přesto jsou jiní hráči, kteří dostali šanci. Taktické rozestavení jsem ponechal, upozorňoval jsem hráče na aktivní hru, kvalitu na míči, vyhrávat osobní souboje, produktivita, zabezpečená obrana, minimum chyb v defenzivě. Utkání jsme začali vlažně, domácí tým na nás vyrukoval už známou taktikou, mezihra na vlastní polovině a dlouhý balón za naši obranu, naštěstí jim chyběla kvalita v předfinální fázi, nám vázla mezihra, nepřesnosti v kreativitě, v komunikaci. Opět nám pomohla nacvičená akce, gólová byla tentokrát naše motorka Kawasaki, krásný gól a vedeme, přibývají naše šance, ale narážíme na finální zakončení. Klid v koncovce, i tak musím pochválit domácí tým za sympatický výkon, za hru i za chování k soupeři i k rozhodčímu. Téma rozhodčí: pro mě neznámé trio, nechalo hru plynout, neupozorňovalo na sebe, jen sem tam zapomněli, že fotbal je i kontaktní sport, né basket, ale výkon hodnotím velice dobrý. V poločase bylo opět třeba zvýšit hlas, vytknout přechodové chyby, naordinovat vítěznou taktiku k zisku 3 bodů, ovládnout hřiště, získat územní převahu, dát gól a dohrát zápas bez nervů. Domácímu týmu, jak se lidově říká, fyzicky došlo, my naopak už začínáme v několikátém utkání kolem 70. minuty fyzicky dominovat, budu se opakovat, tvrdá práce je vidět i pro nefotbalového fanouška. Tlak sílí, šance přibývají, ale kromě fyzické aktivity už ovládáme hru, jsme procentuálně častěji na míči, držíme šířku hřiště, nutíme domácí běhat bez míče, dáváme na rozhodujících 2:0. Dinner protrhává střelecký půst a rozhoduje utkání. My si vezeme zaslouženě 3 body. Dnes pochvala za bojovnost a dobře takticky zvládnuté utkání. Už by jsme mohli mluvit o vítězné šňůře 3 utkání v řadě, zatím je to maximálně šňůra od žehličky, budeme makat tvrdě, dál s respektem a pokorou, štěstí nám přivezl i provizorní jednozápasový vedoucí týmu (Blonďák), vytvořil vitaminový servis pro hráče v kabině, dokonce ani dresy nezapomněl, vše zvládl na 1. Jen tréninková morálka a poctivá práce nás posune dál. Jeden klub, jeden tým.

Tréňa


zář 13

Hodnocení utkání Příkazy "A" - Blatec

Datum konání: 13. 9. 2022 - 19. 9. 2022

Hodnocení utkání Áčko - Blatec:
 
Nezvyklý čas domácího utkání, a to v neděli, přijel težký soupeř, který se poslední sezóny umístil v oblasti postupu,Blatec, na který jsme se připravovali. Změnili jsme rozestavení a s podporou našich fans jsme v kabině stanovili jasný cíl 3 body. Takto nabuzení inkasujeme v první minutě, facka zleva zprava, měli jsme před sebou 89 minut a víra ve vítězství nezmizela. Chyby jsme dělali, ty patří k fotbalu, naše kombinace nabíraly na kvalitě a intenzitě, zaslouženě vyrovnáváme, opět naše parketa, nacvičené útočné akce trápí soupeře. Blatec měl jednuduchou taktiku, a to minimum přihrávek, hodně soubojů a nákop na 2 útočníky. Tato jednoduchá taktika byla učinná, hlavně jeden z útočníků nepřipomínal fotbalistu, ale wrestlingového zapásníka. První půlku nám tyto souboje dělaly obrovské problémy, navíc se nám v zápase objevil takový nešvar = hosté začali padat jak hrušky a "penalta" volali na rozhodčiho takto až do konce utkání. Hostující lavička málem explodovala nesouhlasem, vulgární slova na rozhodčiho neměla konce. Konečně rozhodčí, který ustál tlak. Poločas - v kabině si ukazujeme, v čem se musíme zlepšit, kde děláme chyby a jak soupeř zvolil taktiku. V druhé půli potřebujeme zvýšit obrátky a být produktivní, získáváme územní převahu, fyzicky se utkání přelévá na naši stranu, tvrdá práce se konečně projevuje, soupeř brání a dál hraje na brejky. Převaha se stupňuje a soupeř jde po Krpálkově chvatu do 10! Někdy je to výhoda, někdy to svazuje, soupeř se semkne a vytvoří obranný val, který se těžko překonává, střídání vyšlo krásná branka a Kawasaki odčinil Bohuňovice, ted už máme spoustu pološancí a Dinner, který byl oprávněně v pátek v Újezdu vyznamenán na benefičním utkání, střílí rozhodující branku na 3:1. Druhé vítězství v řadě má velkou váhu, pochvala za práci, trpělivost, nasazení s cílem bojovat a vyhrát, tak se má chovat tým a parta. A aby toho nebylo málo, náš "B" tým taky vyhrává. Radost za 6 bodů. Jeden klub, jeden tým!
 
Tréňa

zář 05

Hodnocení utkání Bohuňovice "B" - Příkazy "A"

Datum konání: 5. 9. 2022 - 11. 9. 2022

Hodnocení utkání Bohuňovice „B“ – Áčko:

Podzimní pošmurná neděle, náš tým jde do mistrovského utkání zastavit šňůru dvou proher. Sestava zůstala stejná, jen Neťas zdravotně indisponován. Po dobrém výkonu doma, i za cenu ztráty bodu, jsem nic neměnil, vše, i taktická příprava, zůstala stejná. Potřebuji zjistit, zda jsou hráči schopni zopakovat výkon, nasazení, individuální kvalitu, chtít být odměněni výhrou za 3body. Taktika byla: hrát míče rychle od nohy bez rizika ztráty, hrát rychle nahoru, ať cross nebo rychlý přechod a využít všechny možnosti k finální části a k zakončení. Jen produktivita nás mohla katapultovat k 3 bodům. Úvodní pasáž byla v naší režii, dařilo se nám včas odebírat míče ve středním pásmu a dnes jsme vcelku zlobili z brejkových situací. Otázka střídání: každý trenér musí být o střídání přesvědčen, že dojde k posílení na dané pozici, že se hra procentuálně zvedne, nám střídání vyšlo do puntíku a vedeme 1:0. Zaslouženě, hráči dělali minimum chyb, ovšem po střídání nám hra klesla pod 55% úspěšných přihrávek, průniků, defenzivních povinností. Každý hráč, když vstupuje na hrací plochu, má plnit dané taktické pokyny, hra má jít do kvality, bohužel soupeř se začínal více a více dostávat na dostřel naší branky, špatně jsme dostupovali. V kabině důrazné pokyny: „dejte branku a dnes vyhrajete!“, byla má slova. „Nebojte se jít pro výhru, jen tvrdá práce vás tam dovede.“ Domácí tým přeskupil řady a začal hned riskovat, držení míče a územní převaha byla najednou u domácího týmu, naše brejky pokračovaly, skóre už mělo byt 0:3, nebylo. Ale začaly celoplošné osobní souboje, všechny míče za naši obranu, vymanili jsme se a po krásné akci vedeme 0:2. Zaslouženě, pak přišla pasáž, kdy nás zatlačili, síly docházely, nepřesnosti se kupily. Dinner 2 čaruje jako příkazský Copperfield. Dnes nás gólman podržel, nato si Dinner 1 dělá z obránců trhací kalendář a v poslední sekundě míjí branku, krásná akce. Dnes bylo k vidění více kombinací, konečně přišly přihrávky do prostoru, hurá! A jako fotbalová lahůdka pro trenéra na závěr - Kawasaki mohl nastartovat svůj stroj a úplně sám v gólovce mohl zavěsit a definitivně rozhodnout, to vše v 90. minutě. Nestalo se a dlouhý nákop za naši usínající a slavící stoperskou dvojici a opět drama, 1:2. Naštěstí jsme už víc nedovolili a jsou tu body, body tři. A rozhodčí? Nic nepokazil, nikomu nepomohl, výkon za 3. Půjdeme porazit Blatec!! Pochvala je jasná, jen někteří hráči nezopakovali výkon z minulého týdne?!(náročná sobotní zábava). No nic, máme 3 body a jsme jeden tým. Treňa


srp 29

Hodnocení Příkazy "A" - Pňovice

Datum konání: 28. 8. 2022 - 4. 9. 2022

Hodnocení utkání Áčko - Pňovice.

V utkáni, kde dorazil první v tabulce, opět jsem pozměnil sestavu, více bojovníků, kteří se neboji jit do souboje, do skluzu a opět nastoupili věkově mladši, plus jsem se snažil nasadit rychlostní typy. Utkání jsme začali ve svižném tempu, byli jsme aktivní, bojovali jsme a ziskali jsme územní převahu. Krásný gól po předem nacvičené akci, hra se vyrovnala (rozhodčí zápas neovlivnil, ale začínám mít v jejich řadách oblíbence, kouskoval hru, hrál si na sudího s respektem, ten nezískal, ikdyby tam ještě pískal benjamínky po nás, karty rozdával jak v Casínu). Soupeř měl určité pasáže navrch a dal gól po nepozornosti obrany, jdeme do kabin za stavu 1:1, bojovat o každy metr, získat pásmo hned v úvodu druhé půle, tak  zněl úkol. Resume: druhý poločas jsme byli aktivní, lepší, hrálo se téměř na jednu branku, ale góly nikde, šance 100%, ale nejsme schopni zvrátit produktivitou výsledek na svou stranu. Ovšem jak už to ve fotbale bývá,  brejk= jedna chyba a prohráváme, staré otřepané "nedáš, dostaneš", burcujeme tým, znovu soupeře uzavíráme, máme převahu, ale nic zasloužené vyrovnání nepřineslo. Nazval bych to čekání na Dinnera, gólostroj se zastavil a neumíme jej nahradit, těžko se střídá, těžko se zasahuje do utkání, když soupeře mačkáte a čekáte na vyústění tlaku. Hodnoceni? Promiňte za ten výraz, ale hráči dnes žrali trávu, musim smeknout za výkon, nasazení, i kvalita se dostavila, je třeba vypsat konkurz na střelce, výkon dobrý,  jen opět bez bodů, je třeba tuto šňůru zastavit a pokud budeme předvádět tyto výkony, vše přijde.Treňa


srp 21

Hodnocení utkání Horka nad Moravou - Příkazy "A"

Datum konání: 21. 8. 2022 - 28. 8. 2022

Hodnocení utkáni:

Horka nad Moravou se nám stává kostlivcem ve skříni, je nám dál zakletá. Dnes bude hodnocení, upřímně, krátké, nebudu nadávat, vyčítat, odsuzovat hráče. Dali jsme se na dlouhou cestu a nikdy jsem nesliboval a nelitoval, že cesta povede jen po rovině, kde je jen a jen úspěch, budou tam kopce a zatáčky, taková je cesta s mladými hráči, nikomu nelze upřít snahu, bojovnost se ziskem bodů, ale dnes jsme měli určité pasáže, kde jsme chtěli hrát, vnutit naši hru. Bohužel narážíme na stejnou bolest a to je bezesporu větší KVALITA!! Herní kvalita, hráčská kvalita, chyby, které se opakují. Dbám na jejich odstranění, ale NÁVYK není lehké zrušit, určitě nám chybi střední rozdílový kreativní konstruktivní hráč středního věku, co dá hře myšlenku a řád. Dnešní utkání mělo dvě roviny: 1) Jsme schopni porážet lepši celky i na venkovním hřišti? A tím si získat respekt u jiných týmů v soutěži? 2) Bude stačit dřít v tréninku (vím jistě, že takto tvrdě v okrese netrénuje nikdo) a nahradit tím horší kvalitu v rozdílových postech a najít jiného gólového střelce než je Dinner? ODPOVĚĎ: bojujeme,makáme, měníme sestavu, posty, herní systém, budeme jako na houpačce, snahu a výborný kolektiv nenahradí entuziasmus, nenahradíš kvalitu. Dnes jsme se potýkali, ač jsme vedli, s nepřesností, 64%nepřesných přihravek, nefotbalové aspekty v utkáni = my hrajeme, neumíme finální část, pak přijde brejk + nákop za naši obranu a inkasujem. Za stavu 2:1 střídání (nepomohlo), dokonce v 88. min .jsme začali hrát na 3 v zadu, opět chyby, vabank, místo vyrovnání navýšení skóre. Je jedno, zda prohrajete 2:1 nebo 3:1 !!!!! Pořád odjíždíte bez bodu, hráči dělali maximum, dnes nebylo podařené utkání, nikoho dnes nemůžu pochválit, stínat hlavy nebudeme, je to sport, jsme tým a tým musí přijmout jak výhru, tak prohru. Rozhodčí slaboučký. Ale? Zápas jsme si prohráli sami!! Nepřestaneme se smát, nepřestaneme bojovat za náš klub, za dobrou partu a lepší výsledky. Tréňa


srp 15

Hodnocení utkání Příkazy "A" - Střelice

Datum konání: 14. 8. 2022 - 21. 8. 2022

První domácí mistrovské utkání, v základní sestavě dostali přednost mladší hráči, až šest změn oproti venkovnímu utkání, důvodem nebyla nekvalita v Července, ale jiný herní styl. Hru jsem chtěl zrychlit na všech postech a donutit soupeře k chybám, nehledě na to, že nám chyběl nejlepší střelec okresního přeboru z minulého ročníku(Covid). Utkání mělo jasný vývoj, od první minuty jsme pevně drželi otěže a šli si pro první domácí body. Procentuálně bylo naše držení míče 70%-30%. Náš brankař mohl luštit sudoku, bez urážky soupeře, hra měla tempo, dokázali jsme zrychlit hru po stranách, chodili jsme 1-1, víceméně uspěšně, vytvářeli jsme si brankové příležitosti. Kvalita v koncovce se musí zlepšit, tam máme rezervy, utkání 3:0, je zasloužené, vzadu za nula, pochvala obraně i celému tymu za poctivou práci a bojovný výkon. Stále jsou tam zbytečné ztráty, lepší soupeř by nás jistě potrestal, budeme dál tvrdě pracovat, tréninkové jednotky budu dál držet v kondični intenzivní kvalitě ,každý hráč je osobnost, ale duležitá je treninková morálka. A pokud já neberu rozdil mezi "A" a "B" týmem, někteří hráči si musí v kolektivním sportu rozmyslet své priority, bedlivě sleduji některé potenciálni hráče do "A"týmu, ale bez treninkové jednotky je u mě cesta uzavřená, co mě mrzí, že hráči nedávají svému koníčku ani 20%, a pak s trenérem "B"týmu řešime, kdo vůbec má čas! Z "A" týmu budou hráči vždy nachystáni pomáhat v sestavě, jsme jeden klub!! Treňa


srp 07

Hodnocení utkání Červenka - Příkazy "A"

Datum konání: 7. 8. 2022 - 14. 8. 2022

Hodnocení utkání Červenka - Áčko:
Podzimní část odstartovala venkovním utkaním, do souteže vstupujeme po krátké letní náročné přípravě, je doba prázdnin a s tím spojené dovolené a jiné rodinné výlety. S tím vším je nutno počítat, ne vždy to dokážu skousnout, ale vím, že ne vše se musí zákonitě točit jen kolem fotbalu. Hráči mají své rodiny, děti, práci, toto jsou dané priority, fotbal je koníček, zábava, i přesto se budeme snažit překonat tyto maličkosti a budeme bojovat jako jeden tým jak A" i B". Náš cíl byl, nepopírám, odvézt si z obce, která žila kolotoči a cukrovou vatou body a vstoupit do sezóny uspěšně. Taktika byla jasná, vstoupit do utkání aktivně, dostupovat a pressovat co nejvýše, donutit domáci tým k odkopu. Toto se nám nedařilo plnit, ozvala se naše achilova pata a to přesnost přihrávek, dostali jsme se na 65% ztrát v postupném útoku. Vysoká tráva nám dělala až nečekané problémy, stále řešíme rychlost a kvalitu naší obrany, kombinace vázne, narážíme na zbytečné chyby v přechodu a spousta levných ztrát, i tak vedeme 1:0. Pracovitost a odhodlání z naší strany je znát, nicméně naše kvalita hry pokulhává, přichází nedostoupení, ztráta koncentrace a dostáváme laciný gól, zapináme turbo a hrajeme nejlepší pasáž celého utkání, pressujeme, přichází série krátkých přihrávek, vytváříme si územní převahu, rozdíl je markantní, hra má kvalitu, šance. Gól nepřišel, tady pokud bychom zužitkovali tlak, utkáni mohlo byt rozhodnuto, nestalo se tak a jdeme do kabin(slovo kabina mi teda vůbec nepřipadá,kotec, kde 5 hráču by mělo problém si zavázat kopačky najednou). Nabádám hráče k přesnosti, větší aktivitě dopředu, jít si pro 3 body. Druhý poločas mě herně kvalitou zklamal, nedostávame se do aktivity, nedokázali jsme napodobit konec prvního poločasu, spousta soubojů, chybí nám mozek, kreativita. Šancí je zřídka, i tak zaslouženě za celý vývoj dáváme gól hlavou, a co mě těší, ze standardní situace!!! Náš nejlepší havičkář nás posouvá k zisku 3 bodů, ovšem pak přichází zlom v utkání, domácí hráč, předpokládám po bujaré noci, vysílením padá v 16 a před pádem křičí bolesti, jako by mu vlak Červenka -Olomouc přejel nohu. A co arbitr?? Z půlky hřiště se rozběhl a rázně pískne pokutový kop? Nevěřím, ale realita je jiná. Pro nás utkání herně skončilo, už jsme se nedostali do utkání a přišlo nase známé, a to penalty, vítězně, zasloužená výhra, hráči odvedli obrovské penzum práce, pochvala za morál, jak zvládli pokutové kopy a závěr utkáni. Dnes jsme nebyli dominantní, hra neměla krásu, ale výsledek je spravedlivý v konečném součtu, makat musíme dál, máme na čem pracovat .Tréňa

čec 01

Rozhovor s trenérem "A" týmu - Pavel Rücker

Datum konání: 1. 7. 2022 - 7. 8. 2022

1. Jak bys zhodnotil celou jarní část? S čím jsi byl a nebyl spokojen?

Hodnocení jarní část: 1) Přípravné období. Do přípravného zimního bloku, na jarní hlavní část, jsme se začali připravovat ihned po ukončení podzimní části, kde jsme šli do hrubé síly a práci s míčem v osobním individuálním programu. Celá zimní příprava, ač nepopulární, ale potřebná, mě mile překvapila, účast v tréninkovém procesu 19-20 lidí, v mrazu a sněhu polykali tréninkové dávky jak Messner před výstupem na Makču Pikču, který pronesl i větu „Umřít umí každý, umění je přežít.“, a s tímto krédem jsme makali ještě v daleko větší intenzitě! Práce je výborná, já sám jsem takto překvapen! Dynamické tréninkové prvky střída poté soustředění, mnozí tento režim zvládají poprvé! Je to pozitiva, kvalita kondiční složky, spousta legrácek a týmový duch funguje a cíl? ZÁCHRANA V SOUTĚŽI!!

2) Hlavní část. Ordinuji náročný pressujicí styl, plus účelnou kvalitní ofenzivu a spolehlivou defenzivu. Tým nepřestává pracovat, zvedá se individuální styl hry! Někdy nám vše nevycházelo dle představ, ale takový je už sport. Splněna mise (záchrana v soutěži). Dobrá parta, propojení A i B týmu. Postup v tabulce a záchrana nám vlévá ofenzivní krev, přichází uspokojení a pokles hráčů v tréninkové morálce. Burcuji tým o návrat k práci, vracíme se zpět s cílem dohrát jarní část se ctí až do konce. Propojili jsme záložní tým a trénovali jsme naplno až do posledního tréninku, byly povedené utkání za 3 body, byly i méně zdařilé, kde se stále objevují ty samé chyby, kvalita pokulhávala, hráči nedokázali zopakovat individuální výkony. Sráží nás zraněni, ale bojujeme až do konce, automatismy se projevuji, i taktická stránka se dostala hráčům pod kůži, takže resume?Tabulka=spokojenost. Hra=stoupající úroveň. Produktivita=vysoká. Kolektiv u A i B týmu fungující, zdravý, všichni táhli za jeden provaz. Takže závěrem? Maximální spokojenost a cíl splněn!

2. Tvé trenérské plány na další sezónu?

Tak jak to ve sportu bývá, hráči přestupuji do jiných klubu, tak i trenéři dostávají přestupní laso. Ve hře je výzva zpět do vyššího patra fotbalu, návrat ke každodennímu tréninku, hráči pod smlouvami, jen namátkou, nabídky přišly a byly na stole, něco z kraje, Polsko 3.liga, česká MSFL a divizní týmy, Slovensko 3.liga Svidník, atd., uvažuji v klidu, dávám si pro a proti. Zda zůstanu u Vás v týmu v Přikazích? ANO, jdu do toho s Vámi dál bojovat! Nabídky, bez mučení, byly atraktivní, i další podmínky by mi byly splněny, ale neodchazím od rozdělané práce!! JSEM TU RÁD, to rozhodlo.

3. Jak se ti spolupracuje s trenérem Béčka?

Práce a spolupráce s trenérem "B'“ týmu, Jirkou, se budovala už na podzim a během zimní připravy. Nastínil jsem Jirkovi své představy,svůj pohled na fotbal, na organizaci hry, pohled na stávající hráče napříč "A"-"B"týmy. Můj pohled na kvalitu a charakteristické vlastnosti hráčů. Za tu dobu naší spolupráce jsme začali vidět věci v týmu stejnou optikou, našli jsme společný konsenzus. Nastala úzká spolupráce, vždy věcná komunikace ,ujasnění priorit po fotbalové a týmové lajně. Vše musí co? Jak by řekl sir Ferguson „And Everything Fell into place“ Vždy se můžu na Jirku ve všem spolehnout a to je pro mě priorita. Tohle je budoucí trenér "A"týmu. Děkuji Tréňo za práci a pozitivní energii.

4. Jak se Ti líbí v Příkazích?

Vesnička středisková se mi libí, oblíbil jsem si hanáckou obec. Jjen malá poznámka, bez urážky, kostky nemám rád.

5. Co by jsi vzkázal příkazským fanouškům?

Fanouškům bych rád vzkázal: „Velké díky za sebe i za mé hráče, podporujete nás vždy, doma i venku. Máte plné právo na kritiku, ale jsme stále v období přerodu celého týmu, prosím o trpělivost s mladými hráči, nebude to vždy stoprocentní, ale všichni bojují za Vás, za tým, za obec.“ Děkuji všem fanouškům za podporu!!

6. V jaké nejvyšší třídě jsi kdy trénoval?Jakého největšího úspěchu jsi dosáhl a s jakým týmem to bylo?

Má trenérská cesta, má praxe, bez jakékoliv vychloubání či povyšování, vždy trénuji s respektem a s pokorou. 1)Moravskoslezská liga žáku, 2) 1.celostátní dorostenecká liga Opava U18, U19. Banik Ostrava U17, U 18. Chicago Fire -junior univerzity Regular season. Off Season. Chicago ABA Sparta ve státě Illinois "muži". Kuvajt 6 měsíců EL Sahel. 3 měsíční stáž ve Francii v Ligue 1.Lille. Polsko-Hutník Krakov 18.měsíců Head Coach. Polsko - Odra Wisla 8měsiců. Indiani Havířov divize muži Head Coach 4.roky. Zároveň při práci v Havířově trenér můžů v Baníku Albrechtice. Mezinárodní turnaje: Francie, Rakousko, Holandsko, Maďarsko, Dánsko, Itálie, Anglie. Úspěchy za 28let trénování, úspěch, že jsem vychoval dost fotbalistů, co hrají ligu a v zahraničí, a poděkovali mi. Ano, nějaké poháry v Polsku. Vítězszví v Itálii v Parmě U19, atd. Nějak vše bych to nepřeceňoval. Nezapomínám na úspěch v Příkazech 7.místo!!!!!

Tréňa