lis 14

Hodnocení utkání Příkazy "A" - Červenka

Datum konání: 14. 11. 2022 - 21. 11. 2022

Hodnocení utkání Áčko – Červenka:

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál, je hřiště v Příkazích, kde se odehrálo poslední mistrovské utkání. Soupeřem je tým Červenky, areál je připraven v rámci možností, hrací plocha už jeví známky hlubokého podzimu, bahnitý terén, kdy někdo za stolem rozhodl odehrát ještě nějakou předehrávku?? Věc názoru, dle mého názoru by se na jaře našly jiné termíny v lepším počasí ,ale jdeme se poprat o poslední body v tomto roce. Soupeř přijel plný sebevědomí a chtěl hrát fotbal, což nám upřímně vyhovovalo. Jsme oslabení o hráče základní sestavy, což je příležitost pro další hráče kádru. V netradičním čase, kdy naši věrní fanoušci dali přednost povzbudit hráče před Svatomartinskou husou..Tým vletěl do utkání rychlostí Pendolína a hra je pohledná, plná pracovitosti a vysokého napadání, tlačíme soupeře do hluboké defenzívy a vedeme zaslouženě 3:0. Není pochyb o víře v 3 body, ale dokud arbitr nepískne v 90.min konec, není nikdy rozhodnuto...Po blikanci hostujícího gólmana přicházíme o našeho nejlepšího střelce Příkaz, i vůbec okresu, nucené střídání a aby toho nebylo málo, dochází k dalšímu zranění. Přeskupení sestavy, dochází útlum naší hry, vypadáváme z tempa, kupíme individuální chyby, 3:1 a začínáme ztrácet pásmo, nevyhráváme souboje, burcuji své hráče k zastavení zmatku a nabádám je ke komunikaci, zvýšení bojovnosti, ale přichází další chyba a 3:2! V kabině v poločase vybuchla vyhaslá sopka Etna...jedeme dál, nic se neděje, vyhrajeme, musíme věřit v naše schopnosti, burcuji tým. Ponecháváme sestavu a jdeme vyválčit poslední body. Znovu se nadechujeme k poslednímu poločasu sezóny, nabíráme obrátky, jsme zdravě drzí v soubojích, penalty (jasné), jsme odměněni a navyšujeme skóre, soupeř se nevzdává a po naší chybě znovu snižuje stav. Vytahuji poslední žolíky do hry, poslední střídání úderné formace, přichází góly, přichází klid do našich řad, kvalita se ukázala, potvrzujeme roli favorita v utkání. Opět vysoka výhra 8:4. Hráči se vydali, i když už je sužovalo zranění, ale jeli dokonce na 100%. Přichází týmové poděkování našim divákům, děkuji všem, co si našli čas podpořit nás!! Poslední pokřik Sokol, Sokol. Resume? 36 bodů, nejlepší skóre v okresním přeboru! Dnes oficiálně oznamuji za hráče, za realizační tým a za mě, že budeme bojovat o postup do Kraje!! Už příští týden nastupujeme do prvního kondičního bloku zimní přípravy. Čeká nás tvrdá práce, ale jdeme do toho za hráče, za klub, za obec. Velké poděkování celému týmu, poděkování výboru za podporu, holkám v hospůdce za servis. Je mi ctí, že trénuji tým v Příkazích. Všem fotbalovým příznivcům přeji veselé Vánoce a šťastný nový rok. Všem hráčům A týmu i B týmu poděkování za pracovitost, bojovnost a výkony. Děkuji !!!

Tréňa

lis 07

Hodnocení utkání Šumvald - Příkazy "A"

Datum konání: 7. 11. 2022 - 14. 11. 2022

Hodnocení utkání Šumvald – Áčko:

Neděle a je tu předposlední mistrovské utkání, babí léto nám přálo den plný slunce a jedeme si pro 3 body. Tým je plný odhodlání udržet se na dosah čela tabulky. Hráči jsou upozorněni na taktické detaily a zdůrazňuji respekt před soupeřem. Zápas začal dle pokynu ve velkém tempu, přišpendlili jsme domácí k jejich 16. a tlak byl odměněn, vedeme rychle 0:2. Domácí často bráni jen za cenu odkopu a my jsme pracovití, nepříjemní v odebírání míče, jenže paradoxně přišlo do našich řad uspokojení. Úroveň naší hry klesá, nepřesnosti v rozehrávce, špatná předfinální a finální řešení, potřebujeme kontrolu nad míčem, potřebujeme podržet míč a kvalitně založit postupný útok. Přicházejí šance, bez kvality, obraz hry se nezměnil, stále držíme pásmo a jsme dominantní, snaha domácích je jen po naši 16. Přichází poločas, v kabině se přehnalo tornádo, rázně upozorňuji na nedostatky, chybí mi pracovitost, kvalita se vytratila, jdeme bojovat, dál burcuji svůj tým. Je znát konec sezóny, ale hráči jsou odhodláni utkání zvládnout. Druhá půle pokračovala v první, sice mohutný nástup, ale ztrácíme druhé míče, domácí tým posílil ofenzivu, co do počtu. Máme pasáž, kdy nám nejde nic, nicméně se dostáváme na koně, zvyšujeme skóre a hrajeme konečně i takticky. Zvládáme konec utkání a nepouštíme soupeře nadechnout se. Kaňka je špatně zahraná standardní situace na zadní tyč, slunce oslňuje hráče, gólman nevolá, tudíž hráči mají hrát a uhrát, nestalo se, na zadní hlavičkuje hráč a místo nuly inkasujeme zbytečný gól. Dnes jsme vyhráli, jen vyhráli, splněný cíl, problém znám - určitá specifika jsou známa, hráči nedokážou individuálně opakovat svůj výkon z minulého utkání. To je krása a nevýhoda okresního přeboru. Další body, další skalp soupeře, náš tým je silný a každý s námi bude mít problém, ne každý zápas budeme hrát krásný fotbal, hraje se o body a těch máme 33. Kdo by si toto před podzimem pomyslel ?? Máme 53 vstřelených branek a jsme 2. nejlépe střílející tým! Na tréninku byla vyhlášena motivační informace, pokud tým získá v Šumvaldu 3 body, následující pátek je od tréninku volno. Velká pochvala celému týmu! Máme ještě jeden cíl a to zápas doma, poslední!! Budem bojovat a prát se o další body !! Jeden klub jeden tým.

Tréňa

říj 30

Hodnocení utkání Příkazy "A" - Chválkovice "B"

Datum konání: 30. 10. 2022 - 6. 11. 2022

Hodnocení utkání Áčko – Chválkovice „B“:

Sobota, pravé poledne, Halloweenský čas, trávníkář připravil hřiště na jedničku a patří mu za to dík. 3. utkáni do konce sezóny, 9 bodů ve hře, kabina dostává taktické pokyny, je cítit bojovná atmosféra, hráči si nepřipouštějí jiný výsledek, než za 3 body. Za zvuku zvonů kapličky rozhodčí zahajuje utkání, ihned nasedáme do sedla vítězného týmu a nabíráme obrátky, gól!! Hned zkraje zápasu, přichází uklidnění do našich řad, zápas má obrátky, souboje na 100%, dobrá zpráva je, ač soupeř nestíhá, chce hrát s námi fotbal a to 90 minut. Skóre se navyšuje, máme rychlé kontry do otevřené obrany poté, co máme vzorové odebrání míče ve středním pásmu, dnes funguje produktivita, góly konečně dávají hráči, co gól dali naposled ...nikdo si nepamatuje, jak je to dávno, v poločase se v kabině moc nezdržujeme, pár upozornění, pár pokynů na odstranění chyb a jdeme na druhou půli. I když vedeme o parník, hráči chtějí hrát, bojovat a přidávat branky. Na týmu jasně vidíte posun všemi směry, pracovitost, ochota podstupovat souboje, kvalita, bojovnost, automatismy, produktivita, to vše má jinou podobu, jinou tvář. Týmy, co přijíždějí do Příkaz, už mají na prvních kostkách vítr, co je čeká. Mluví se o týmu, který za dlouhý čas potřeboval projít změnou, změnil se charakter, přístup, pracovitost. Dnes sklízíme malinko radost z naší práce. Všem hráčům dnes poklona za přístup, nasazení a kvalitu. Jak utkání dopadlo? Rotovali jsme celý zápas sestavou a výsledek 9:0, není to moc?? NE, není, jedeme na Šumvald, o motivaci nemám obavy, jedeme pro 3 body. Budeme bojovat všichni dál. Béčku dnes obrovská pochvala, taktéž za 3 body. Jedeme dál Sokol!!!! Tréňa