Aktuality


srp 15

Hodnocení utkání Příkazy "A" - Střelice

Datum konání: 14. 8. 2022 - 21. 8. 2022

První domácí mistrovské utkání, v základní sestavě dostali přednost mladší hráči, až šest změn oproti venkovnímu utkání, důvodem nebyla nekvalita v Července, ale jiný herní styl. Hru jsem chtěl zrychlit na všech postech a donutit soupeře k chybám, nehledě na to, že nám chyběl nejlepší střelec okresního přeboru z minulého ročníku(Covid). Utkání mělo jasný vývoj, od první minuty jsme pevně drželi otěže a šli si pro první domácí body. Procentuálně bylo naše držení míče 70%-30%. Náš brankař mohl luštit sudoku, bez urážky soupeře, hra měla tempo, dokázali jsme zrychlit hru po stranách, chodili jsme 1-1, víceméně uspěšně, vytvářeli jsme si brankové příležitosti. Kvalita v koncovce se musí zlepšit, tam máme rezervy, utkání 3:0, je zasloužené, vzadu za nula, pochvala obraně i celému tymu za poctivou práci a bojovný výkon. Stále jsou tam zbytečné ztráty, lepší soupeř by nás jistě potrestal, budeme dál tvrdě pracovat, tréninkové jednotky budu dál držet v kondični intenzivní kvalitě ,každý hráč je osobnost, ale duležitá je treninková morálka. A pokud já neberu rozdil mezi "A" a "B" týmem, někteří hráči si musí v kolektivním sportu rozmyslet své priority, bedlivě sleduji některé potenciálni hráče do "A"týmu, ale bez treninkové jednotky je u mě cesta uzavřená, co mě mrzí, že hráči nedávají svému koníčku ani 20%, a pak s trenérem "B"týmu řešime, kdo vůbec má čas! Z "A" týmu budou hráči vždy nachystáni pomáhat v sestavě, jsme jeden klub!! Treňa


srp 07

Hodnocení utkání Červenka - Příkazy "A"

Datum konání: 7. 8. 2022 - 14. 8. 2022

Hodnocení utkání Červenka - Áčko:
Podzimní část odstartovala venkovním utkaním, do souteže vstupujeme po krátké letní náročné přípravě, je doba prázdnin a s tím spojené dovolené a jiné rodinné výlety. S tím vším je nutno počítat, ne vždy to dokážu skousnout, ale vím, že ne vše se musí zákonitě točit jen kolem fotbalu. Hráči mají své rodiny, děti, práci, toto jsou dané priority, fotbal je koníček, zábava, i přesto se budeme snažit překonat tyto maličkosti a budeme bojovat jako jeden tým jak A" i B". Náš cíl byl, nepopírám, odvézt si z obce, která žila kolotoči a cukrovou vatou body a vstoupit do sezóny uspěšně. Taktika byla jasná, vstoupit do utkání aktivně, dostupovat a pressovat co nejvýše, donutit domáci tým k odkopu. Toto se nám nedařilo plnit, ozvala se naše achilova pata a to přesnost přihrávek, dostali jsme se na 65% ztrát v postupném útoku. Vysoká tráva nám dělala až nečekané problémy, stále řešíme rychlost a kvalitu naší obrany, kombinace vázne, narážíme na zbytečné chyby v přechodu a spousta levných ztrát, i tak vedeme 1:0. Pracovitost a odhodlání z naší strany je znát, nicméně naše kvalita hry pokulhává, přichází nedostoupení, ztráta koncentrace a dostáváme laciný gól, zapináme turbo a hrajeme nejlepší pasáž celého utkání, pressujeme, přichází série krátkých přihrávek, vytváříme si územní převahu, rozdíl je markantní, hra má kvalitu, šance. Gól nepřišel, tady pokud bychom zužitkovali tlak, utkáni mohlo byt rozhodnuto, nestalo se tak a jdeme do kabin(slovo kabina mi teda vůbec nepřipadá,kotec, kde 5 hráču by mělo problém si zavázat kopačky najednou). Nabádám hráče k přesnosti, větší aktivitě dopředu, jít si pro 3 body. Druhý poločas mě herně kvalitou zklamal, nedostávame se do aktivity, nedokázali jsme napodobit konec prvního poločasu, spousta soubojů, chybí nám mozek, kreativita. Šancí je zřídka, i tak zaslouženě za celý vývoj dáváme gól hlavou, a co mě těší, ze standardní situace!!! Náš nejlepší havičkář nás posouvá k zisku 3 bodů, ovšem pak přichází zlom v utkání, domácí hráč, předpokládám po bujaré noci, vysílením padá v 16 a před pádem křičí bolesti, jako by mu vlak Červenka -Olomouc přejel nohu. A co arbitr?? Z půlky hřiště se rozběhl a rázně pískne pokutový kop? Nevěřím, ale realita je jiná. Pro nás utkání herně skončilo, už jsme se nedostali do utkání a přišlo nase známé, a to penalty, vítězně, zasloužená výhra, hráči odvedli obrovské penzum práce, pochvala za morál, jak zvládli pokutové kopy a závěr utkáni. Dnes jsme nebyli dominantní, hra neměla krásu, ale výsledek je spravedlivý v konečném součtu, makat musíme dál, máme na čem pracovat .Tréňa

čec 01

Rozhovor s trenérem "A" týmu - Pavel Rücker

Datum konání: 1. 7. 2022 - 7. 8. 2022

1. Jak bys zhodnotil celou jarní část? S čím jsi byl a nebyl spokojen?

Hodnocení jarní část: 1) Přípravné období. Do přípravného zimního bloku, na jarní hlavní část, jsme se začali připravovat ihned po ukončení podzimní části, kde jsme šli do hrubé síly a práci s míčem v osobním individuálním programu. Celá zimní příprava, ač nepopulární, ale potřebná, mě mile překvapila, účast v tréninkovém procesu 19-20 lidí, v mrazu a sněhu polykali tréninkové dávky jak Messner před výstupem na Makču Pikču, který pronesl i větu „Umřít umí každý, umění je přežít.“, a s tímto krédem jsme makali ještě v daleko větší intenzitě! Práce je výborná, já sám jsem takto překvapen! Dynamické tréninkové prvky střída poté soustředění, mnozí tento režim zvládají poprvé! Je to pozitiva, kvalita kondiční složky, spousta legrácek a týmový duch funguje a cíl? ZÁCHRANA V SOUTĚŽI!!

2) Hlavní část. Ordinuji náročný pressujicí styl, plus účelnou kvalitní ofenzivu a spolehlivou defenzivu. Tým nepřestává pracovat, zvedá se individuální styl hry! Někdy nám vše nevycházelo dle představ, ale takový je už sport. Splněna mise (záchrana v soutěži). Dobrá parta, propojení A i B týmu. Postup v tabulce a záchrana nám vlévá ofenzivní krev, přichází uspokojení a pokles hráčů v tréninkové morálce. Burcuji tým o návrat k práci, vracíme se zpět s cílem dohrát jarní část se ctí až do konce. Propojili jsme záložní tým a trénovali jsme naplno až do posledního tréninku, byly povedené utkání za 3 body, byly i méně zdařilé, kde se stále objevují ty samé chyby, kvalita pokulhávala, hráči nedokázali zopakovat individuální výkony. Sráží nás zraněni, ale bojujeme až do konce, automatismy se projevuji, i taktická stránka se dostala hráčům pod kůži, takže resume?Tabulka=spokojenost. Hra=stoupající úroveň. Produktivita=vysoká. Kolektiv u A i B týmu fungující, zdravý, všichni táhli za jeden provaz. Takže závěrem? Maximální spokojenost a cíl splněn!

2. Tvé trenérské plány na další sezónu?

Tak jak to ve sportu bývá, hráči přestupuji do jiných klubu, tak i trenéři dostávají přestupní laso. Ve hře je výzva zpět do vyššího patra fotbalu, návrat ke každodennímu tréninku, hráči pod smlouvami, jen namátkou, nabídky přišly a byly na stole, něco z kraje, Polsko 3.liga, česká MSFL a divizní týmy, Slovensko 3.liga Svidník, atd., uvažuji v klidu, dávám si pro a proti. Zda zůstanu u Vás v týmu v Přikazích? ANO, jdu do toho s Vámi dál bojovat! Nabídky, bez mučení, byly atraktivní, i další podmínky by mi byly splněny, ale neodchazím od rozdělané práce!! JSEM TU RÁD, to rozhodlo.

3. Jak se ti spolupracuje s trenérem Béčka?

Práce a spolupráce s trenérem "B'“ týmu, Jirkou, se budovala už na podzim a během zimní připravy. Nastínil jsem Jirkovi své představy,svůj pohled na fotbal, na organizaci hry, pohled na stávající hráče napříč "A"-"B"týmy. Můj pohled na kvalitu a charakteristické vlastnosti hráčů. Za tu dobu naší spolupráce jsme začali vidět věci v týmu stejnou optikou, našli jsme společný konsenzus. Nastala úzká spolupráce, vždy věcná komunikace ,ujasnění priorit po fotbalové a týmové lajně. Vše musí co? Jak by řekl sir Ferguson „And Everything Fell into place“ Vždy se můžu na Jirku ve všem spolehnout a to je pro mě priorita. Tohle je budoucí trenér "A"týmu. Děkuji Tréňo za práci a pozitivní energii.

4. Jak se Ti líbí v Příkazích?

Vesnička středisková se mi libí, oblíbil jsem si hanáckou obec. Jjen malá poznámka, bez urážky, kostky nemám rád.

5. Co by jsi vzkázal příkazským fanouškům?

Fanouškům bych rád vzkázal: „Velké díky za sebe i za mé hráče, podporujete nás vždy, doma i venku. Máte plné právo na kritiku, ale jsme stále v období přerodu celého týmu, prosím o trpělivost s mladými hráči, nebude to vždy stoprocentní, ale všichni bojují za Vás, za tým, za obec.“ Děkuji všem fanouškům za podporu!!

6. V jaké nejvyšší třídě jsi kdy trénoval?Jakého největšího úspěchu jsi dosáhl a s jakým týmem to bylo?

Má trenérská cesta, má praxe, bez jakékoliv vychloubání či povyšování, vždy trénuji s respektem a s pokorou. 1)Moravskoslezská liga žáku, 2) 1.celostátní dorostenecká liga Opava U18, U19. Banik Ostrava U17, U 18. Chicago Fire -junior univerzity Regular season. Off Season. Chicago ABA Sparta ve státě Illinois "muži". Kuvajt 6 měsíců EL Sahel. 3 měsíční stáž ve Francii v Ligue 1.Lille. Polsko-Hutník Krakov 18.měsíců Head Coach. Polsko - Odra Wisla 8měsiců. Indiani Havířov divize muži Head Coach 4.roky. Zároveň při práci v Havířově trenér můžů v Baníku Albrechtice. Mezinárodní turnaje: Francie, Rakousko, Holandsko, Maďarsko, Dánsko, Itálie, Anglie. Úspěchy za 28let trénování, úspěch, že jsem vychoval dost fotbalistů, co hrají ligu a v zahraničí, a poděkovali mi. Ano, nějaké poháry v Polsku. Vítězszví v Itálii v Parmě U19, atd. Nějak vše bych to nepřeceňoval. Nezapomínám na úspěch v Příkazech 7.místo!!!!!

Tréňa


čen 27

Hodnocení Příkazy "A" - Čevenka

Datum konání: 26. 6. 2022 - 30. 6. 2022

Posledni domácí utkání:Je tady posledni mistr.zápas,zápas který nás muže posunout v tabulce až na šeste místo(nakonec krásné 7.místo)Teplota vysoká,slunce hřeje jak na Rovníku,náš tým v pátek večer měl soustředění na ono utkaní ,soustředění splnilo učel,bylo cítit že jde o poslední utkání,hra se přelévala z jedné poloviny na druhou,šance gólové na obou stranách,nakonec produktivitě velí jeden muž Dinner,zahájí svou střeleckou exhibici,soupeř hraje dobře ,nám vázne opět přechodová fáze ale bojujeme jako jeden muž s počasím s únavou ,vše jsme zvládli,utkaní jsme vyhrali 4:1.zaslouženě,celé jaro jsme tvrdě pracovali a poděkování patří hráčům za přistup a všem kteří vytvářejí podmínky k fotbalu ,Kačka ,nabízí dokonalý servis ,za to ji moc děkuji Tréňa


čen 21

5 otázek pro trenéra "B" mužstva - Jiří Peřina

Datum konání: 21. 6. 2022 - 30. 6. 2022

  1. Jak bys ohodnotil jarní část svého „B“ mužstva?

Před zahájením jarní části sezóny jsem prohlásil, že našim cílem je umístění do 3. místa v tabulce. Před posledním utkáním sezóny jsme na druhém místě a díky solidnímu náskoku 9 bodů na třetího už nás nikdo nemůže přeskočit. Navíc s obdrženými 35 brankami jsme nejlépe bránícím mužstvem v soutěži. Takže s umístěním spokojenost. Samozřejmě jsem pořád ještě neskousl totální „výbuch“ v domácím zápase proti Drahanovicím.

  1. Jak bys zhodnotil své působení u Béčka za celou sezónu?

Mužstvo jsem převzal v červenci 2021 necelý měsíc před zahájením podzimní části sezóny. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy předtím netrénoval žádné mužstvo dospělých, měl jsem z toho trochu obavy. Výhodou bylo, že jsem znal mladé kluky, které jsem trénoval v mládežnických kategoriích. V předchozí otázce jsem hodnotil umístění mužstva. Našim hlavním cílem není umístění v tabulce, ale zapracovávat mladé hráče v dorosteneckém věku do základní sestavy a pracovat s nimi tak, aby se stali brzy posilami „A“ týmu. Účelem „B“ týmu je také umožnit hráčům, kteří se vrací na hřiště po dlouhodobém zranění nebo kterým se zrovna nedaří, aby se vrátili co nejdříve do optimální formy. To si myslím, že se nám docela dařilo.

  1. Jak se Ti pracuje s hráči? Co by mohli zlepšit nebo naopak v čem ubrat?

Jsem rád, že mužstvo je složené především z místních hráčů, kteří mají mezi sebou výbornou partu. Za mě je to základ budoucího úspěchu. Učím se pracovat s nestabilitou kádru, v jarní části se protočilo v našich sestavách celkem 30 hráčů. Kolikrát se dozvím až den před utkáním, které hráče budu mít k dispozici. Ale to už je holt úděl „Béčka“. Někteří hráči by mohli zlepšit tréninkovou morálku a také životosprávu před mistrovskými zápasy.

  1. Jaká je spolupráce s trenérem „A“ mužstva?

S trenérem „A“ mužstva se mi spolupracuje výborně. Vždycky si dokážeme vyhovět. Je to odborník na svém místě, hodně se od něho učím. Budu rád, když u „A“ týmu vydrží co nejdéle. Líbí se mi na něm, že je na hráče náročný, ale na druhou stranu je spravedlivý a je s ním legrace. Rád si počtu jeho pozápasové reporty a velmi si cením toho, že i v případě porážky se za hráče postaví a věří jim.

  1. Jsi spokojen s návštěvností tvého týmu na domácích a venkovních zápasech?

Za mě s návštěvností na domácích zápasech úplně spokojený nejsem. Abychom ji zvedli, musíme předvádět atraktivní líbivý fotbal. Cením si fanoušků, kteří při nás stojí i v období, kdy se nám nedaří. Naopak mi vadí neustálá kritika od některých fanoušků, kteří byli zvyklí na doby, kdy se v Příkazích hrála 1.A třída. Ty bych poprosil o trpělivost. Máme mladý kádr, který teprve sbírá zkušenosti. Co se týče venkovních zápasů, jsem rád, že nám pravidelně jezdili fandit kromě fanoušků i hráči „A“ týmu. Jsem rád, že týmy „A“ i „B“ jsou vzájemně propojené, pomáhají si a fungují jako jeden celek.


čen 21

5 otázek pro hráče - Michal Večeřa

Datum konání: 21. 6. 2022 - 30. 6. 2022

1. Jak hodnotíš zápas v Hlubočkách?

Zápas jsme vyhráli, takže hodnotit můžu kladně. Soupeř byl fotbalovější, držel míč a hrozil hlavně po krajíc,h kde měli rychlé záložníky. Nám vyhovovalo, že se obránci vytahovali hodně dopředu a mohli jsme využívat brejky, které jsme proměnili. Bylo tam i spoustu dalších brejků, ale chyběla finální přihrávka. Ale 3 body jsme si odvezli.

2. Jak bys ohodnotil celou jarní část?

Jarní část jsme rozehráli velmi dobře. Získali jsme potřebné body pro klid do dalších zápasu. Možná ten klid nám potom ublížil, do druhé části sezóny, kde jsme skládali sestavu, kdo mohl, tak jel hrát, ale kluci, kteří nastupovali, hráli dobře. Obzvláště bych vyzdvihl mladé hráče.

3. Co tvé osobní výkony, jsi spokojený s posledním půlrokem?

Mé výkony by mohly být lepší, ale snad jsem týmu pomohl góly. Každý, kdo hodnotí sám sebe, musí být trochu kritický.

4. V neděli jsi jel pomoci béčku do Jívové, na jakém postu jsi hrál a jak se ti dařilo?

V neděli jsem jel s klukama do Jívové a prakticky celou sezónu jsem otravoval trenéra Bečka, jestli bych si mohl někdy zachytat a naskytla se možnost jet chytat, tak jsem na tuto výzvu kývl. Vždy mě bavilo si zachytat jak malou, tak velkou kopanou. S výkonem v zápase je to trochu horší. Moc střel na mě nešlo a bohužel přišla i fatální chyba na 2:2. Snad jsem to potom odčinil chycenou penaltou v rozstřelu. Ale určitě bych si ještě někdy zachytal.

5. Tvé fotbalové plány pro nadcházející sezónu?

Plány na další sezónu nemám. Určitě budu pokračovat dál v Příkazích a snad by se mohlo hrát o co nejvyšší umístění. Mužstvo na to určitě má. Máme mladý tým, který muže něco dokázat.


čen 19

Hodnocení utkání Hlubočky "B" - Příkazy "A"

Datum konání: 18. 6. 2022 - 30. 6. 2022

Sobotní odpoledne, kdy pobyt u vody by byl vyhrou, i tak nás naši fandové přijeli povzbudit k poslednímu venkovnímu utkání. Kromě ostrého slunce nás čekal konečně výborně připravený pažit, světu div se, i těsně před hvizdem hlavního arbitra se zavlažovalo! Sestavu jsem opět namíchal jako barman u Piňa Colady. Dnešní taktické pokyny jsme směřovali k pečlivé defenzívě a k trpělivosti, neotevírat hru a krajní prostory, zapojovat defenzivního záložníka v těžišti hry (tento záměr se nám nedařilo zapojit do hry a do kvality, střídání bylo nutnosti). Křídelní hráči dostali pokyn hrát více 1+1a chodit do finální části. Od první minuty bylo jasné, že opět procenta v držení míče budou na straně domácích.Taktická stránka odebírat vysoko míče a zaujmout finální kontr a probudit střelce, tak se stalo, Dinner probudil pravou kopačku a vedeme! Vedli jsme celé utkaní, celý zapás jsme hrali systém takzvaně "NA KUKAČKU" (domácí tým tvořil, my dávali góly), takže lekce z produktivity, v závěru jsme začali ztrácet herní pásmo. Únava se ozvala, nicméně utkání jsme vyhráli 2:4. Sázku s Bedřichem, že dá konečne gól, jsem vyhrál JÁ, Bedřich nedal a o co šlo?? Pokud dá gól, Já požiji alkoholické nápoje, pro tým vše. Pochvala celému týmu za morál, výhru a bojovnost, je jisté, že horší než 8.misto nás nemine a může být líp? Dobrá práce všech hráčů A i B, trenérovi "B", prostě všem !Tréňa


čen 13

Hodnocení Příkazy "A" - Hodolany

Datum konání: 5. 6. 2022 - 25. 6. 2022

Hodnocení utkání Hodolany:

Domácí tým, již zaslouženě postupující, nás přivítal v krásném počasí, na stadionu, kde se prišlo podivat 500 fanoušku, aby společně oslavili nejen postup, ale výročí vzniku. Pro mnohé naše hráče, ale spíš pro všechny, kteří nastoupili, to byla premiéra zahrát si před takovou diváckou kulisou, která hnala od první minuty domácí za výhrou. Nejeli jsme jako poražený tým, v kabině byl cítit bojovný duch a mladí hráči nastoupili bez respektu. Pravda procentuálně v držení míče to bylo 60/40%. Co utkání rozhodlo?? Naše klasické chyby, které ne a ne odstranit. V každém utkání si někdo z hráčů neodpustí individuální chybu a soupeř nám dává lekci z produktivity.(mé poznání ze souteže? V týmu, kde působí hráči, kteří zkusili vyšší soutěže o dvě nebo tři třídy, je to znát a tabulka nelže) My v těchto utkáních zaostaváme ve fotbalovosti a v idividuálni technické stránce. My víme, co máme hrát, ale pak rozhoduje jediná činnost "PROVEDENÍ''.  Utkání jsme dokázali bojovnosti zdramatizovat a jsem přesvědčen že za stavu 3:2 by jsme stav vyrovnali. Naše pasáž měla kvalitu, šance dokonce gólová, kdy Orlowski z dvou metrů přestřelil bránu, buď my nebo domácí už je to vabank, opět individuální komunikační chyba a prohráváme 4:2. Bojujeme za hlasu našich fanoušků až dokonce, domáci vyhráli zaslouženě, ale my nehráli druhé housle. Náš tým bojoval, vzdoroval, měli jsme dobré pasáže i produktivity, rozhodly naše chyby a kvalita domácích hračů. Naši mladí hráči nezklamali a toto je ta cesta, ve které se musí pokracovat, ať u týmu budu pokračovat já nebo jiný trenér. Po zápase jsem byl na mé hráče i přes prohru hrdý. Jedeme dál konec je až za tři týdny čeká nás spousta prace Treňa


čen 12

Hodnocení utkání Příkazy "A" - Lužice

Datum konání: 11. 6. 2022 - 30. 6. 2022

Za krásného letního počasí, kdy si diváci našli cestu na místní stadion San Siro a očekávali dobrý výkon za 3 body. Místo toho si odnesli alespoň opálené tváře. Výsledkově i fotbalově jsme zklamali. Dnes hráli úplně všichni, kdo měl nohy a ruce. Bohužel fotbalovost si nejde natřít na chleba, fotbalovost nejde opít rohlíkem! Dnes byl v utkaní rozdíl právě ve fotbalovosti. Gratuluji hostujicímu týmu k vítězství a předvedenému výkonu, zaslouženě dnes u nás vyhrál. Nemůžu našemu týmu vytknout bojovnost, touhu vyhrát, ale to nestačí, fotbalově jsme nebyli konkurenceschopný tým. Určití hrači, bez urážky, maji své sportovní stropy a druhá skupina hráčů, bych nečekal tak slabý výkon. Je třeba hrát až do konce soutěže, né se uspokojit s tím, že úkol byl splněn (tedy záchrana). Spousta věcí by se měla změnit, pokud chceme atakovat výší příčky. Cestu a chyby je vždy třeba hledat nejdřiv u sebe. Tedy prohra 0:2 je plně zasloužená, jen práce v tréninku a přípravě a vhodné doplnění týmu může přinést zase radost z fotbalu. Na dnešek je třeba rychle zapomenout a jít dál.
Treňa
 
 

kvě 25

5 otázek pro hráče - Pavel Prázdný

Datum konání: 25. 5. 2022 - 30. 6. 2022

1. Jak hodnotíš zápas v Újezdu?

Výsledek hodnotím dobře, každý bod z venkovního hřiště se počítá. Mrzí mě, že jsem neproměnil některou z šancí, mohl jsem přispět k vítězství.

 

2. Jak vnímáš svou pozici v A týmu, za který jsi začal v jarních kolech nastupovat?

Jsem rád, že mi Tréňa dal šanci a dostávám více prostoru, než jsem očekával. Doufám, že jsem pro tým přínosem, i když nemám tolik zkušeností jak ostatní spoluhráči.

 

3. Jak hodnotíš svoje výkony v jarních utkáních?

Jsou to moje první zápasy za áčko a snažím se toho moc nepokazit. Jak jsem uvedl, chybí mi zkušenosti, takže je spousta věcí, které je možné zlepšovat, například více klidu v zakončení.

 

4. Řekni nám, jaký další sport děláš a jak ho lze skloubit s fotbalem?

Od dětství hraji vedle fotbalu i stolní tenis. Během sezóny je často obtížné skloubit termíny utkání. Protože preferuji pinec, tak až na jaře mám více času na fotbal.

 

5. Co bys vzkázal fanouškům příkazského klubu?

Jsem rád za podporu na domácích i venkovních utkáních. Patří jim velký dík.Návštěvnost stránek

034787