Příkazy "A" - Nová Hradečná 4:1 - hodnocení utkání

26.3.2022

Góly: Mira Dostál,Michal Večeřa,Petr Bednář,Jarda Spurný

Fotogalerie: Áčko - Nová Hradečná

Hodnocení 1. mistrovského utkání:

Čekal nás vstup do sezóny, hráči byli připravování dlouhodobě na tento start. Všichni si plně uvědomují důležitost v jarní časti, co vše je ve hře. Hráči jsou připraveni po fyzické stránce i taktické, nicméně určitá nervozita byla u hráčů cítit od první minuty (tým jsme výrazně omladili, vždyť nejmladšímu hráči v domácím týmu bylo 16let ), tudiž vše určitě hned nebude dokonalé,ale odchovanci mladí si zaslouží pozornost a práci. Zápasová minutáž jistě půjde nahoru.

Zápas začal rovnou od podlahy, soupeř,pokud měl fyzické síly, kladl odpor na své půlce,nám vázla kombinace, plynulý přechod, určité ztráty v předfinálni a finální časti. V zakončení chyběl klid a přesnost, náš intenzivní press přinášel brankové přiležitostí. Jen dobrá práce hostujícího gólmana držela hosty v bezbrankový stav, narůstající tlak našich hráčů přibrzdila situace v naši šestnácte, kdy byl odpískání pokutový kop, a to se blížila 42. minuta. Hosté proměnili a my jako by nás inkasovaný gól nakopl. Vše z nás spadlo a do poločasu jsme zaslouženě vyrovnali po takticky správném zahráném rohu, a poté jsme navýšili do šaten na 2:1. Měli jsme dobrý pohyb i střelbu ze střední vzdálenosti, soupeře jsme přehrávali v technice, bojovnosti, důrazu rychlosti. Do utkáni jsme zapojili vesměs všechny hráče, jsme jeden tým a každy dostane a dostává svou šanci, zápas jsme v druhé půli rozhodli. V druhém poločase už byl na hřišti jen jeden tým a po zbytečných faulech soupeřů se hra rozkouskovala, ale výhra 4:1 bylo zašloužené. V určitých zápasech je viditelný rozdíl kvalit, kdy určité týmy hrají odkopávanou či nakopavanou a takový styl naš tým nepraktikuje. Kolektivní výkon přinesl první 3 body, pochvala patří celému týmu za nasazení, kolektivní pojetí,za pozitivní komunikaci. Naši hráči se snažili hrát převážně technicky a nebáli se individuálně přecházet 1:1,začíná se projevovat to co si drilem v tréninkových jednotkách osvojili a dostávám do hráčů automatismy (otáčení hry přes brankáře,důkladné obsazováni soupeře,vysoké napadáni,nabíháni do volných prostorů.) Týmu patří velký obdiv, jak zvládá tréninkové jednotky ve vysokém počtu a nasazení. Herní činosti, na kterých jsme převážně pracovali v připravě:1)Rozvijíme kreativitu každého hráče,2)klademe důraz na přepinání obrana-útok(i opačně)3)Popíráme odkování míče,chceme hrát konstruktivně.4)Podporuji sebevědomí hráčů.5) Připravují hráče na fyzickou (nikoli surovou )hru. Čekají nás další utkání a pevně věřim že budeme výkon opakovat. Treňa