dub 19

Hodnocení utkání Příkazy "A" - Bohuňovice "B"

Datum konání: 16. 4. 2022

Hodnocení sobotního utkání:

Zisk tři bodů byl týmový jediný cíl, soupeře jsme nepodcenili a důkladně jsme se na domácí utkání připravili. Soupeř hýřil aktivitou, mladí hráči mě překvapili, hráli s námi fotbal, nenakopávali, nebránili a celé utkání se snažili o kombinační hru plnou přihrávek. Dobře se posunovali na ploše. Náš tým začíná mit buldočí povahu, od první minuty jsme napadali soupeřovu rozehrávku, byli jsme včas u míče a houževnatě jsme se tlačili do zakončení. A hned výborná nacvičená standardní situace a gól, hru jsme uklidnili a navýšili skóre po krásné křídelní přihravce. V každém utkání se objeví indviduální chyby, malá koncentrace při rohu soupeře a nedostoupení. Inkasovali jsme zbytečně, gól do naší sítě neměl vliv na výsledek utkání, v druhé půlce opět dostali možnost mladí hráči (chybi klid v koncové finální situaci). Góly ale časem přijdou. Druhé polovině zápasu chybělo jediné - produktivita, dostávali jsme se do brankových příležitostí, ale bez efektivity. Výsledek mohl být podstatně výraznější, v utkání se objevily nepřesnosti, ztráty míče, nepřesná přihrávka, to by příští týden nestačilo a jistě by nás soupeř potrestal, ale pochvala je pro tým na místě. Dnes máme 26 bodů a 4 body nám chybí na záchranu. Věřím týmu!

Treňa

dub 11

Hodnocení utkání Šumvald - Příkazy "A"

Datum konání: 10. 4. 2022 - 23. 5. 2022

Hodnocení mistrovského utkání Šumvald Příkazy „A“:

Po kvalitních tréninkových procesech během týdne, kdy v nepříznivém počasí absolvovalo jednotku 22 hračů v plném nasazení, byla cítit důležitost nedělního utkání venku, kdy výhra by nás katapultovala na 23bodu (3 utkání 8 bodů). Domácí hřiště jsme našli v zoufalém stavu, tráva se zelenala jen na vedlejší louce, zato hlína byla hlavní povrch. Na naší hru to nemělo žádný vliv, nový taktický systém, který jsme aplikovali s výhledem na venkovní utkání s Přáslavicemi 4-1-4-1od první minuty jasně ukázal, kdo bude mít v tomto utkání prim. Dařilo se nám vyhrávat osobní souboje, včas jsme dostupovali,napadali jsme ve velkém počtu vysoko. Zranění našeho stopera v začátku utkaní nezměnilo vývoj utkání, hráči dál plnili předem dané pokyny, jen nám vázla předfinální část a v produktivitě nebyla naše převaha znát. Do kabin jsme odcházeli sice s jednogólovým stavem, ale výsledek už měl být výraznější. Hlasity důraz v kabině se vyplatil ,druhá půle měla jasnou dominanci a zaslouženě přišly góly a herní projev už měl určitě parametry. Pochvala patří celému týmu, bojovnost, zdravá agresivita, vysoký pres, to vše jsou atributy které na jaře tým praktikuje. Opět jsme měli podporu gólmana, týmovový duch je hlavní produkt mužstva, propojení A týmu s B týmem v tréninku i mimo něj je hodně znát,navzájem se hecujeme a povzbuzujeme, tato cesta je jediná! Co je třeba ocenit, to byl rozhodčí utkání (výborný výkon,respekt na hřišti,kontrola nad utkáním, asi je to výjimka v této soutěži, kde píská asi každý, kdo si koupí píšťalku) .Víme že k fotbalu patří jak výhry, tak i prohry, ale nás čeká domácí utkání , celý tým půjde za výhrou.

Tréňa

dub 03

3 otázky pro hráče A týmu - Tonyho Gaju

Datum konání: 2. 4. 2022 - 30. 6. 2022

1. Jak jsi reagoval, když ti trenér v pátek na tréninku oznámil, že nastoupíš k mistrovskému utkání?

Když si mě trenér k sobě v pátek zavolal, tak jsem hlavně doufal, že nemám nějaký problém. Když mi pak řekl, že budu hrát v základní sestavě, měl jsem radost a poté, co mi trenér dal pár tipů jak hrát, tak jsem nebyl ani nervózní a byl jsem rád, že to vím dopředu a vím na čem jsem.

2. Cítil jsi při nástupu k utkání nervozitu?

Myslím, že jsem se nervózně necítil, spíš mi byla zima.

3. Jak sám hodnotíš utkání a svůj výkon?

Myslím, že výkon se nám moc nepovedl. Nedařilo se nám hrát naši hru, což bylo způsobeno více faktory. Náš soupeř navíc hrál bojovně a měl spoustu šikovných hráčů. I přesto jsme však sahali po třech bodech, ale kvůli špatně zvládnutému poslednímu rohu jsme o jeden bod přišli. Co se týče mého výkonu, tak především v první půli bylo co zlepšovat, taky proto, že jsme se celkově nedostali do hry a neustálé přerušování hry rozhodčím tomu určitě nepomohlo. Druhá půle už za mě byla lepší, i když především v ofenzivní části jsou určitě ještě mezery.

dub 03

Hodnocení utkání Grygov - Příkazy "A"

Datum konání: 2. 4. 2022 - 1. 5. 2022

Hodnocení mistrovského utkání:

Na venkovní utkání jsme odjížděli bez 4hráčů, což jsme museli vyřešit stoperskou dvojicí a na levém beku dostal šanci mladý hráč A.Gaja, jenom tato utkání posunou mladé hráče dál.

1.minuta nacvičený roh a vedli jsme jedna nula, očekával jsem že tým najde klid a agresivně si vynutí herní převahu. Po rychlém gólu jsme ještě měli útočné náznaky, poté domácí tým(fyzicky silný tým, vysocí hrači) nám začal dělat problémy a převzal iniciativu,v osobních soubojích jsme začali tahat za kratší konec. Neuměli jsme si poradit s nátlakovou hrou domácích a zaslouženě nás potrestali při malé koncentraci v malém vápně, nedůraz rozhodl, poločas 1:1. K kabině byl třeba zdůraznit návrat k náší poctivé, agresivní hře, určité přesunutí postu pomohlo. Ve druhém poločase jsme se vrátili do utkání aktivní hrou, osobní situace jsme začali vyhrávat ,soupeře jsme zatlačili na jejich polovinu a zaslouženě jsme se ujali vedení. Rozhodčí nastavil divný karetní mariáš, opět jsme prostřidali, posílili střed hřistě, hra postrádala v poslední časti kvalitu z obou stran, bohužel o 3 body jsme přišli v poslední sekundě utkání. Prodloužený roh nás překvapil a opět nedůraz ve vápně rozhodl o tom, že si nevezmeme zaslouženou druhou výhru. Pokutové kopy jsme zvládli a vezeme tedy body dva, dva zápasy - 5.bodů. Nemůžeme lítat v oblacích, že budeme v každém utkání dominovat a vyhrávat suveréně, stále tým potřebuje svůj čas. Mladí hráči musí nasbírat zkušenosti, tým se musi naučit zvládat situace - dohrání utkání, reagovat když se nedaří, aplikovat naši hru. Nedaři se nám prosazovat z křidelních prostoru, klid na míči, udržet hru v útočném pásmu, být procentuálně více na míči, někteří hráči nedokážou opakovat své výkony, učíme se, vím,  že existují sportovní stropy hráčů, dokážeme se s tím poprat a kvalitním tréninkem se posouvat dále. Nicméně je třeba pochválit tým v utkání za morální vlastností, za bojovnost, touhu za výhrou, osobní pochvala našemu brankáři za klid, řízení obrany, dnes nás podržel!

Datum konání: 7. 3. 2022 - 31. 3. 2022

????⚽️ 3 otázky pro kapitána "A" týmu Miru Dostála ????
1. Jak hodnotíš přípravný zápas proti Haňovicím?
Dnešní zápas hodnotím negativně z pohledu konečného výsledku. Hned v první půli jsme si dali prakticky 2 vlastní góly. Potom jsme i my gólově proměnili soupeřovy chyby. V druhé půli naskočili čerství kluci, aby oživili hru. Povedlo se nám si vytvořit několik brankových příležitostí, které jsme bohužel neproměnili. Zato soupeř byl opět efektivnější v koncovce. Celkově jsme byli v tomto zápase takzvaně všude o krok později. Musíme to hodit za hlavu, připravit se na generálku se Štarnovem, ale hlavně na první jarní kolo s Novou Hradečnou.

2. Jak zatím hodnotíš přípravu celkově?
Naše příprava začala hned po posledním zápase podzimu v Horce, což díky chybějící kondici mužstva bylo velmi dobré rozhodnutí trenéra. V zimním období jsou v tréninkové jednotky pestré a především v 80% pracujeme z míčem. Kluci na každém tréninku všichni makají, mají zájem se zlepšovat a zato je musím pochválit. V příštím týdnu nás čeká vrchol zimní přípravy, 4 dny v kopcích pod Pradědem, takže pevně věřím, že ta nabytá síla přinese na jaře body do tabulky.

3. Jaká je nálada v kabině?
Nálada v kabině je dnes po zápase samozřejmě smutná. Jedeme ale dál. V kabině to žije různými vtípky, přezdívkami a hecovačkami. Pár narozeninových oslavenců si užilo blahopřání na trenálu. Za mě zdravý přístup od všech.

Zimní příprava
Hráče čeká náročná zimní příprava. Na jaře chtějí Přikazy hrát útočný, nátlakový fotbal. Zimní přípravný kondiční blok jsme již začali již v listopadu a ukončili jsme tréninkové jednotky v půlce prosince. V pátek 14.1.2022  začalo fotbalistům Příkaz nejméně oblíbené období, a to zimní příprava. Je třeba tým připravit po kondiční stránce, aby jsme byli schopní na jaře hrát aktivní a náročný fotbal, kterým budou nepříjemní pro soupeře.
Zaměříme se na komplexní zlepšení fyzické kondice, veškerý tréninkový program bude v areálu stadiónu a to využíváním umělky, kde máme dostatečný servis. V přípravném období absolvujeme soustředění v Jeseníkách. Čekají nás těžké terény, kvalitní hala, posilovna a úplný wellness program.
V přípravném období nás čekají 4 přátelská utkání. V tréninkových jednotkách v zimní přípravě bude vše probíhat na místní umělce, kde nastavíme program 70% nabírání kondice v práci s míčem, hráči se zcela vyhnou dlouhým běhům mimo areál. Snažíme se hráče oživit a vnést do tréninkového procesu prvky, které nám k tomu dopomůžou, tedy krátké úseky, reakční prvky a plyometrické cvičení.
Má vize je hrát aktivní nátlakový fotbal. Když jsem mužstvo přebral v půlce podzimu, nebylo to reálné. Šlo o to tým rychle oživit a zvládnout závěr podzimu. V utkáních jsme doplatili na slabou fyzickou kondici, kdy jsme na konci ztráceli dobře rozehrané utkání a inkasovali. Nicméně víme na čem pracovat, v druhé polovině zimní přípravy nás čekají herní taktické činnosti (zakládání hry, nácvik postupného útoku, přechodová fáze, přenášení hry, zlepšování herní činnosti jednotlivce, standardní situace, řešení zakončení, odebrání míče).
Hráči přistoupili k tréninkovým jednotkám s chuti a odhodláním zvládnout těžké fotbalové jaro o udrženi v soutěži. Všichni věříme, že to zvládneme.
Musím pochválit hráče za tréninkovou účast a nasazení, zvlášť mladé odchovance, které jsme již posunuli do prvního týmu a ukazuji se v dobrém světle, za mě budou určitě přínosem a budou atakovat základní sestavu. Utvořila se dobrá parta a atmosféra je pozitivní. Věřím, že jaro kluci zvládnou a budeme bavit diváky dobrou útočnou hrou.